5 טעויות נפוצות שאתם עושים עם הכלבים שלכם

נוטים לפנק את הכלב בחטיפים? לתת לו אקמול כשהוא חש בכאב? או לדלג על טקס צחצוח השיניים? אתם עלולים לפגוע בבריאות של הכלב שלכם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

 

קראו עוד: הכלב שובב ולא ממושמע? 8 טיפים לאימון הכלב

 

הכלב הוא חברו הטוב של האדם אבל אנחנו שוכחים לפעמים שהוא לא תמיד יודע לדאוג לעצמו, וזה המקום שלנו להיות החברים הכי טובים שלו בחזרה. בדומה לבני האדם, גם הכלב חשוף למחלות ולבעיות בריאותיות שונות, וכפי שלא נזניח את הבריאות שלנו וננקוט בפעולות של רפואה מונעת כלפיי עצמנו – כך יש לעשות גם כלפיי הכלב. 5 טעויות נפוצות שאתם עושים עם הכלבים שלכם:
   

1. לא דואגים לרפואה מונעת

ביקור קבוע אצל וטרניר לצורך בדיקות שגרתיות, חיסונים וטיפול נגד תולעים למשל, עשוי למנוע התפתחות של מחלות שונות. בדיקות שגרתיות מסייעות לגילוי מוקדם של בעיות ולטיפול קל ומהיר יותר. לא מספיק רק לחסן את הכלב. יש לבצע בדיקה פיזית מקיפה הכוללת בדיקות דם, בדיקה מקיפה נגד טפילי מעיים ובדיקה של החניכיים, שיניים, לב, ריאות, עיניים ואוזניים.

 

2. מזניחים את היגיינת הפה  

כלבים זקוקים לטיפול דנטלי בדיוק כמונו כדי למנוע מחלות חניכיים. גם אצל כלבים נוצר פלאק לאחר האוכל שעלול לגרום לדלקות ואף לאיבוד שיניים ועצמות. בנוסף, הדבר עלול לגרום להם לכאבים וידוע שכלבים מסתירים את כאבם. דלקות חניכיים שכיחות אצל כלבים פי חמש מאשר אצל בני האדם אבל ניתנות לטיפול על ידי צחצוח יומיומי של השיניים, אוכל איכותי, בדיקות, צילומים, תכשירי ניקיון וצעצועי לעיסה בטוחים.

 

רפואה מונעת לכלב
 

3. האכלת יתר

להרעיף על הכלב אהבה ותשומת לב באמצעות אוכל וחטיפים עלולה לגרום לו להשמנת יתר. השמנת יתר אצל כלבים עלולה להוביל לדלקות פרקים ובעיות אורתופדיות אחרות לצד בעיות בריאותיות שונות. מומלץ להתייעץ עם וטרינר ולקבל המלצות על אוכל איכותי ופעילות פיזית עבור הכלב. לא חייבים למנוע ממנו לגמרי חטיפים כל עוד שומרים על התזונה שלו מאוזנת ונכונה.

 

4. שימוש בתרופות של בני אדם

טעות מסוכנת שעושים בעלי כלבים היא לתת לכלביהם תרופות שנועדו לבני אדם. אדוויל או אקמול יכולים להיות רעילים עבור כלבים. בנוסף, תרופות אחרות הנמצאות בבית עלולות לסכן כלבים ויש לשמור אותם במקומות גבוהים הרחק מהכלבים.

 

5. דחיית טיפול חיוני

כשזה נוגע אלינו, יש לנו נטייה לדחות טיפולים ולחכות שהבעיה תעבור מאליה, אבל כלבים לא יכולים לומר לנו בדיוק איך הם מרגישים. ייתכן כי הם סובלים מכאבים ואף חולים מאוד, ואנחנו לא נדע כי האינסטינקט שלהם הוא להסתיר כאבים. אל תחכו שבעיה שאבחנתם אצל הכלב תעבור מאליה. אם אתם רואים שהכלב לא אוכל כהרגלו, מקיא, חסר מנוחה, תשוש או כל דבר אחר השונה ממצבו הרגיל – מהרו לקחת אותו לבדיקה.

 

עוד מאמרים בנושא

שמן דגים הוא מקור לאומגה 3 ואומגה 6 מרכיבים חשובים ביותר בכל תזונה של כל כלב או חתול