מישהו לרוץ איתו: חשיבות פעילות פיזית לכלבים

שחייה, הליכה או ריצה? כל פעילות שתבחרו לעשות עם כלבכם חשובה ותורמת רבות לבריאות שלו. כך תעשו זאת נכון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

 

גם אם אתם מוותרים לעצמכם על פעילות גופנית כי קר בחוץ, כי אתם עייפים, או סתם כי כל מה שבא לכם זה לרבוץ מול הטלוויזיה – הכלב שלכם לא יוותר לכם. מלבד העובדה שהוא צריך לצאת כי הוא פשוט צריך לצאת (וכי אתם לא רוצים שזה יצא על השטיח), חשוב לספק לכלב שלכם אפשרויות לפעילות פיזית כדי שיוכל להוציא מרץ ואנרגיה (ולא יוציא את זה על העציצים המטופחים שלכם). וחשוב מכל: פעילות יומיומית מסייעת לשמירה על בריאות הכלב, מונעת הזדקנות מוקדמת שלו, השמנת יתר, מסייעת לטיפול בדלקות מפרקים, מפחיתה מתח ומרגיעה. כך תקפידו על הפעילות הגופנית של כלבכם:

הליכה

הליכה היא צורת הפעילות הבריאה והאפקטיבית ביותר עבורכם וכמובן עבור הכלב שלכם. בנוסף, היא קלה, מהנה ואינה דורשת ציוד מיוחד. תכננו לפחות חצי שעה של הליכה מידי יום בנתיב קבוע, כך גם הכלב יתרגל לזה ובמקרה הצורך ידרבן אתכם לצאת גם כשתרצו להתחמק מכך.

 

 

שחייה

כלבים הם שחיינים טבעיים. אך העובדה שהם נולדים עם אינסטינקט לשחייה לא בהכרח מעידה על כך שהם יקפצו על כל הזדמנות לעשות זאת: כלבים מסויימים נרתעים ממים ואילו אחרים נמשכים אליהם. כך או כך, אין ספק שמדובר בפעילות אירובית טובה עבורם, ללא השפעת הסטרס של ריצה למשל. השחייה משפיעה לטובה על כלבים בוגרים הסובלים מבעיות במפרקים. טים חשוב: מומלץ לשטוף את הכלבים לאחר שחייה במים שיכולים להכיל חיידקים או כלור.

 

פעילות אינטראקטיבית

כלבים נהנים מכל פעילות פיזית כמעט, במיוחד כזו הכוללת משחק עם הבעלים שלהם. שחקו עם הכלב שלכם ב"הבא את הכדור" או פריסבי, ותהנו יחד מפעילות טובה עבור הכלב ומחיזוק הקשר ביניכם.

 

לא יותר מדי ולא פחות מדי

איך תדעו אם הכלב שלכם פעיל מספיק או יותר מדי? שימו לב אם הוא שמנמן, היפראקטיבי, חופר, לועס ונובח הרבה במהלך היום  – יכול מאוד להיות שהוא לא פעיל מספיק.
אם הוא מתחיל להתמהמה בין הפעילויות, נשכב מדי פעם, נושם בכבדות או מראה סימנים של עייפות ועצלות, ייתכן כי הוא עושה פעילות מאומצת מדי. שעה-שעתיים ביום זה זמן הפעילות המומלץ כמעט עבור כל הכלבים. אבל יש לקחת בחשבון את סוג הכלב, את גילו ואת מצב בריאותו כדי להתאים את הפעילות לצרכים וההעדפות שלו.

עוד מאמרים בנושא