משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

קסם הדברות מסבירים איך להימנע מפרעושים וקרציות אצל הכלב

פרעושים וקרציות אצל כלבים

כאשר אנו בוחרים לגדל כלב, עלינו לספק לו את הטיפול הטוב ביותר, מה שאומר גם שעלינו להגן עליו מפני מזיקים כמו פרעושים וקרציות. מזיקים אלו יכולים לגרום להמון אי נוחות עבור חיית המחמד שלנו. מעבר לכך, הם עשויים להעביר מחלות ולכן עליכם לשאוף להרחיק אותם מהבית שלכם. 

למרבה המזל, כיום יש שיטות רבות למניעה אופציונליות להרחקת פרעושים וקרציות, מנינו עבורכם כמה מהן. 

קודם כל חשוב להבין מה הסיכונים

פרעושים וקרציות משגשגים בעונה החמה, ולמרות שהם גדלים בחוץ, הם עשויים להיצמד לפרווה של הכלבים, ואפילו לנעליים ולבגדים שלכם כשאתם בחוץ, וכך למצוא את דרכם לבית שלכם. פרעושים וקרציות ניזונים מהדם של בעלי חיים, ויכולים להעביר מחלות. כדי להימנע מכך, יש לבצע טיפול מונע לבעל החיים וגם לסביבה מחוץ לבית. 

קנו מוצרים ייעודים 

אחת הדרכים היעילות למנוע מפרעושים וקרציות להיכנס הביתה היא על ידי מוצרים ייעודיים לכלבים. כיום יש מוצרים רבים כמו קולרים נגד קרציות, תרסיסים, שמפו, טיפות מקומיות ואפילו כדורי בליעה. כדי לבחור במוצר הטוב והיעיל ביותר, התייעצו עם הווטרינר שלכם. בנוסף, שימו לב למינונים הנכונים בהתאם למשקל, סוג וגודל הכלב. 

בדקו את הכלב שלכם באופן קבוע

דרך נוספת למנוע מכת פרעושים וקרציות על הכלב היא לבדוק אותו באופן קבוע. כאשר אתם מקפידים לבצע בדיקה, תוכלו לעצור את הבעיה בזמן, למצוא טפילים בודדים ולמנוע מהם להתרבות. בדקו מאחורי האוזניים, באזור הבטן ובין אצבעות כפות הרגליים, שם פרעושים וקרציות נוטים להסתתר. 

שמרו על ניקיון שוטף של הבית

קרציות ופרעושים משגשגים בין הצמחים בחוץ, אך יכולים להסתובב על הרהיטים בבית ולהמתין למארח המתאים. לכן במהלך חודשי הקיץ הקפידו יותר לשמור על סביבת המגורים שלכם נקייה. עשו זאת על ידי ניקיון יסודי של הבית באופן קבוע, הרתחת מצעים ושאיבת אבק. כמו כן מומלץ לנקות באופן יסודי גם את הסביבה שבה נמצאת חיית המחמד, לרבות את הצעצועים, השמיכות ו/או המזרן. 

הקפידו על גינון מקצועי

פרעושים וקרציות נמצאים מחוץ לבית והם ישגשגו באזורים מוצלים, על שיחים ובדשא גבוה המשמש להם כמקום מסתור. לכן עליכם לתחזק את סביבת החוץ שלכם, לכסח את הדשא, לגזום את השיחים, לזרוק פסולת ולעשות את כל פעולות הגינון הנדרשות על מנת להרחיק את המזיקים מהחצר שלכם. 

חיים בבית עם חצר? כדאי שתזמינו חברת הדברה מקצועית

אם אתם חיים בבית עם חצר, כדאי מאוד להזמין חברת הדברה מקצועית. ניר יזדי מחברת קסם הדברות מסביר ששירותי הדברה יכולים להיות הפתרון כאשר מתמודדים עם מכת פרעושים וקרציות. מעבר לכך, הדברה מקצועית בכל עונה, זו פעולת מניעה מעולה. כיום ישנן שיטות הדברה בטוחות ויעילות להעלמת כל סוגי המזיקים. 

פרעושים וקרציות מהווים מטרד ויכולים גם לסכן את חיות המחמד וגם את בני הבית. לכן חשוב לבצע פעולות שימנעו מהם להגיע הביתה מלכתחילה כדי לשמור על הסביבה שלכם נקייה ממזיקים וסיכונים מיותרים.

נכתב על ידי חני

נכתב על ידי חני

חני היא כותבת המתמחה בנושאי בעלי חיים. כבר 15 שנה שהיא כותבת מאמרים וכתבות על חיות בר וחיות מחמד עבור מגוון כתבי עת ואתרי אינטרנט.

עוד מאמרים בנושא

בעת בחירת גור השיקול עיקרי הוא נושא הייחומים בנקבה ותוקפנות הזכר (גם אם לא תמיד נכון הוא שזכר יותר אגרסיבי).

פט נט חנות החיות המובילה ברשת!
משלוחים סופר מהירים לכל הארץ 🛵

סיבת המוות אינה ידועה. אני מקווה שנצליח לאתר את סיבת המוות. אך ניתן לשלול חשד להרעלה נוספת. מדובר בנשרים מקומיים

המוצרים הנמכרים ביותר

דילוג לתוכן