פקחי משרד החקלאות חילצו בסוף השבוע שני כלבים שהיה חשש לחייהם

היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות ממשרד החקלאות חילצו בסוף השבוע שני כלבים מתל אביב ורמלה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מפקחי משרד החקלאות חילצו בסוף השבוע שני כלבים משתי דירות שונות בתל אביב וברמלה שהיה חשש לחייהם. במקרה הראשון, מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר (פיצו"ח) חילצו כלב במצב של סכנת חיים בתל אביב. תחילתה של הפעילות בידיעה שהתקבלה במוקד משרד החקלאות על כלב במצב של סכנת חיים, שכלוא על גג בניין בדרום תל אביב.

עם קבלת ההודעה ממוקד משרד החקלאות, יצאו מפקחי המשרד בשיתוף צוות שיטור תל אביב והרופא הווטרינר הרשותי. כאשר הכוחות הגיעו לגג הבניין, הם נדהמו לגלות כלב רועה גרמני, זכר כבן שמונה שנים

ברזון קיצוני, אשר מוחזק בתת תנאים על גג בניין, וסביבו זוהמה וצואה. מפקחי המשרד ערכו תשאול ראשוני במקום. הכלב חולץ והועבר לטיפול ושיקום בכלבייה הרשותית. הטיפול במחזיקים בכלב הועבר למחלקת הרווחה של עיריית תל אביב יפו.

מקרה נוסף שהיה בסוף השבוע בעיר רמלה גם הוא הסתיים בחילוץ הכלבה למתקן מוגן של משרד החקלאות. תחילתה של הפעילות הייתה בפנייה  שהתקבלה מהרופאה הווטרינרית של עיריית רמלה לסיוע בחילוץ כלבה אודותיה התקבלו תלונות כי בעליה מתעלל בה ומכה אותה, והיה חשש כי היא בסכנת חיים. 

מפקחי המשרד בשיתוף משטרת רמלה והרופאה הווטרינרית של עיריית רמלה הגיעו לבית בו מוחזקת הכלבה, ומצאו כלבה מגזע רועה בלגי, כבת חמש שנים, המוחזקת בתת תנאים. הכלבה חולצה והועברה לטיפול ושיקום בכלבייה הרשותית. נגד המחזיק נפתחו הליכים משפטיים.

עוד מאמרים בנושא

פרויקט מדהים של כלבים המאולפים להגן על החיות בר מפני ציידים שבה את ליבנו
סוף שבוע הגיע ואנחנו מזכירים לכם להגיע לימי האימוץ של אס או אס, בכל יום שישי חתולים ושבת כלבים וחתולים
שלושת הכלבים מסוג אמסטף היו קטועי אוזניים, ונמצאו בחצר בית מוזנחת, ללא תנאים בסיסיים. הכלבים חולצו והועברו למתקן מוגן.
במסגרת כתב האישום, ביקש משרד החקלאות מבית המשפט להגביל את הנאשמים מלהחזיק בעלי חיים בעתיד