מפקחי משרד החקלאות חילצו שלושה כלבים במצב בריאותי קשה מבית פרטי ביפו

בעקבות מספר תלונות מצד שכנים, מפקחי משרד החקלאות ערכו ביקורת בבית פרטי שנמצא במכרז העיר יפו. במקום, מצאו המפקחים שלושה כלבים אשר סובלים מהזנחה. עוד באותו היום, דרשו המפקחים מבעל הכלבים לתקן באופן מידי שורה של ליקויים הנוגעים לתנאי המחייה של הכלבים, ולצרכיהם הבסיסיים.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

פקחי משרד החקלאות ממשיכים במיגור תופעות של צער בעלי חיים: מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, בשיתוף יחידת השיטור העירוני ביפו ולשכת הווטרינר העירוני ת"א, חילצו שלושה כלבים מסוג רועה בלגי (מלינואה) מבית פרטי ביפו. נגד בעלי הכלבים נפתחו הליכים משפטיים. 

בעקבות מספר תלונות מצד שכנים, מפקחי משרד החקלאות ערכו ביקורת בבית פרטי שנמצא במכרז העיר יפו. במקום, מצאו המפקחים שלושה כלבים אשר סובלים מהזנחה. עוד באותו היום, דרשו המפקחים מבעל הכלבים לתקן באופן מידי שורה של ליקויים הנוגעים לתנאי המחייה של הכלבים, ולצרכיהם הבסיסיים. לאחר שבוע, חזרו המפקחים לביקורת פתע נוספת, ולהפתעתם גילו כי בניגוד להתחייבות בעל הכלבים, תנאי המחייה של הכלבים לא טופלו, ומצבם הבריאותי, לרבות תת תזונה והזנחה, נותר בעינו. משכך, המפקחים החליטו להעביר באופן מידי את הכלבים למתקן מוגן לטיפול ולשיקום. 

כנגד הבעלים, בשנות ה-50 לחייו, נפתחה חקיקה פלילית. 

חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים), תשנ"ד-1994, מטיל על בעלים או המחזיק בבע"ח את החובה לספק לו את צרכי מחייתו, לדאוג לבריאותו ולמנוע התעללות בו. דינו של מי שמפר את החובה הזו – עד שנת מאסר. 

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "משרד החקלאות מגלה אפס סובלנות כלפי מקרים של צער בעל חיים. אדם שלא מסוגל להעניק לבעלי חיים סביבה הולמת למחייה, לא ראוי שיחזיק בהם כחיות מחמד. שלושת הכלבים הללו ניצלו בעקבות ערנותם של הסובבים". עוד הוסיף קליגר: "אנו קוראים לציבור לא להסס ולדווח למוקד משרד החקלאות, בטלפון 6016* על כל מקרה של חשש להתעללות והזנחה של בעלי חיים".

עוד מאמרים בנושא

שלושת הכלבים מסוג אמסטף היו קטועי אוזניים, ונמצאו בחצר בית מוזנחת, ללא תנאים בסיסיים. הכלבים חולצו והועברו למתקן מוגן.
סוף שבוע הגיע ואנחנו מזכירים לכם להגיע לימי האימוץ של אס או אס, בכל יום שישי חתולים ושבת כלבים וחתולים
במסגרת כתב האישום, ביקש משרד החקלאות מבית המשפט להגביל את הנאשמים מלהחזיק בעלי חיים בעתיד

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד