מביאים גור כלבים חדש הבייתה? מספר דברים שכדאי לדעת

טיפים חשובים שיועילו לכם ולחבר הקטן החדש שלכם.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אימוץ חכם מתחיל בהכנה מראש של הסביבה והכנה המנטאלית שלכם מה הם הקשיים הצפויים בדרך ומה זה הולך לדרוש ממכם.

אז החלטתם להוסיף גור למשפחה שלכם? מזל טוב! טיפול בגור הוא הרפתקה כבר מהשנייה הראשונה, עם רגעי תסכול חמודים "לא שוב על השטיח!" "לא שוב הנעליים" וכו'. כדי לעזור לך להתכונן לכניסת הגור החדש שלך הביתה, ריכזנו מס' הוראות שאנחנו בטוחים שיעזרו לך.

מתי להביא אותו לראשונה?

לא צריך להביא גור הביתה לפני שהוא מוכן לעזוב את אמא שלו. עבור רוב הכלבים זה אומר לחכות עד גיל 8 שבועות. הפרדת גורים מאימהותיהם לפני גיל 8 שבועות יכולה להשפיע לרעה על התפתחותם החברתית והרגשית שלהם.

לא משנה בן כמה הגור שלך, להביא אותו הביתה פירושו להתחייב לבזבז זמן בטיפול בו כל יום. וגורים עשויים לדרוש זמן רב במיוחד, אם אתה נמצא בזמנים עמוסים, בין אם זה התחלת עבודה חדשה או שיפוץ הבית, זה אולי לא הזמן הכי טוב להוסיף גור חדש לתערובת. כשמכניסים כלב חדש הבייתה כדאי לדעת שיש לך פנאי מלא בשבילו לפחות בשבועיים הראשונים. אתה צריךלבלות זמן במשחק איתו, בטיולים משותפים, ולהתחיל את מערכת היחסים שלכם. כדאי להתחיל לטייל איתו ולהכיר לו את הסביבה החדשה שלו. .זה זמן להכיר את הגור החדש שלך, לראות את האישיות שלו פורחת וללמוד את ההתנהגויות ושפת הגוף שמצביעים מתי הוא מרגיש חרדה ומתי הוא מרגיש רגוע.

מה צריך להיות לנו בבית?

שאל את כל מי שהוסיף גור כלבים למשפחתו, והוא יגיד לך שגורים צריכים הרבה דברים. מצעצועים ועד חטיפים קטנים לאילוף ומעבר לכך, הבחירות יכולות להרגיש מבלבלות, במיוחד אם אתם הורים לגור בפעם הראשונה.

התחל עם הפריטים החשובים ביותר לרכישה:

ארגז –   ארגזים הם הדרך הטובה ביותר שיש לנו לשמור עליהם בטוחים כאשר איננו יכולים לשים עין עליהם. גורים גם נוטים לאהוב ארגזים מכיוון שהם באמת אוהבים מקום חשוך ונעים להיכנס אליו, אנחנו מציעים להורים לחיות מחמד לחפש ארגז עם לוח מפריד, כך שיוכלו להתאים את גודלו ככל שהגור יגדל.

אוכל לגורים – (התחילו להאכיל אותו במה שהוא אכל אצל המגדל או המקלט, ואז בקשו מהמלצה מהווטרינר.

צעצועים – במיוחד כאלה שנועדו לנשיכה, גורים אוהבים לנשוך ולחקור את היכולות של השיניים שלהם. כל עוד הם נושכים צעצועים הם לא נושכים לכם את הנעליים, ושאר החפצים שהם ימצאו.

מיטה – יכול להיות גם סל ישן עם כמה שמיכות ישנות בתור התחלה. חשוב מאוד שיהיה לגור אזור בבית שמזוהה כ-"שלו"

קולר ורצועה – מיותר להוסיף למה

להכין את הבית

זוכרים מה אמרנו על סקרנותם של גורים ומיומנויות קבלת החלטות מפוקפקת?

הגנת הגורים בביתכם היא שלב כה מכריע בהבאת הגור שלכם הביתה. כדי להתחיל, תרד על הידיים והברכיים והתחל להלך בבית על ארבע, זה נשמע מצחיק, הזוי ומוזר, אבל זו הדרך הטובה ביותר להשקיף על הבית ממש כמו חיית החמד שלך, וכך לשים לב לסכנות האפשריות.

לדוגמא, חפש מיתרי חשמל, אשר הגור שלך יתפתה ללעוס, ומנע מכלבך להגיע אליהם על ידי אבטחתם לקירות או לבסיסים, הסתרתם בתוך צינורות חסינים לכלב, או פשוט חסימת הגישה אליהם. אם אזור כלשהו פשוט לא יכול להיות מוגן לגורים שערים מתקפלים לחיות מחמד שניתן להשיג בכל חנות יכולים להועיל.

שימו לב לדברים שיכולים להיות על הרצפה, גורים מסוגלים לאכול ולקק כל דבר, החל מגרביים ותחתונים ועד לצעצועים זעירים, אז שמור על הדברים שלך במקום גבוהה כמו המדף לדוגמא ולמד את בני המשפחה הדו-רגליים לנהוג בהתאם. מומלץ גם לנעול את המכסים למושב האסלה ולפחי האשפה, כמו גם את הדלתות לארונות עם חומרי ניקוי או חומרים רעילים אחרים.

כללים לגור החדש שלך

זה העניין לגבי הבאת גור הביתה: זה כיף גדול – וגם הרבה עבודה. "אתה צריך לקבוע את הכללים בבית ולהיות האלפא משלב מוקדם מאוד כי אחרת עלולות להיות לכם בעיות בהמשך.

אימון לעשיית צרכים בבית:
זה השלב הראשון המפחיד והבעייתי ביותר עבור רוב המאמצים הטריים אבל אל חשש, זה בסוף יהיה הבעיה האחרונה שלכם והכלב עצמו מעדיף להימנע מלעשות את צרכיו בשטח הטריטוריה שלו.

לעיסת חפצים

בגילאים 4 עד 6 חודשים, כאשר שיני המחט הזעירות של הגורים מתחילות לנשור ושיניהם הבוגרות מתחילות לגדול, יצר הלעיסה נהייה חזק במיוחד. בין אם זה כואב, או סתם מגרד קצת, או מרגיש מוזר, אנחנו לא בטוחים במאת האחוזים. אבל הם בהחלט רוצים ללעוס דברים, כנראה בכדי לעסות את החניכיים שלהם ולעזור לשיניים האלה לפרוץ החוצה. הפתרון? ספק לגור המסכן שפע של צעצועים לעיסים ובטוחים והגבל את הגישה לדברים שאסור לו לכרסם כמו הרהיטים, השטיחים או הנעליים שלך.

נשיכות

באופן אידיאלי, גורים מבינים כמה קשה הם נושכים בזמן שהם עדיין יונקים (אחרי הכל, האמא הכלבה לא אוהבת את השיניים החדות האלה יותר מבני האדם). אבל יש צורך לחזק את השיעורים המוקדמים האלה אחרי שהבאת גור הביתה. כאשר הגור נושך את ידך בעדינות בזמן ליטוף או בזמן משחק, הוא התנהגות גור של גור, אך זה עלול להוביל לנשיכות קשות יותר אם לא תטפל בזה. יש למנוע מהגור לנשוך אותך כאשר הוא גור, גם אם זה "משחק" בכדי למנוע הרגלים רעים בהקשר זה בהמשך חייו.

כתבה מעניינת על נשיכות גורים ניתן למצוא כאן

חיי חברה

גורים צריכים להתרגל לכלבים ואנשים שונים בשלב מוקדם בחייהם, בכדי להפחית את הסיכויים שהם יגיבו בפחד או באגרסיביות לאחרים בהמשך. לפני שאתה לוקח את הגור שלך לגינת הכלבים  לשחק במרחב צפוף שיכול להלחיץ אותו, אתה יכול להציג לו מראות וצלילים על ידי טיול בפארק עם רצועה ולאפשר להם להתרגל לאנשים ולחיות המחמד במרחק בטוח. הם צריכים גם  להתרגל לכלבים מבוגרים, אז שאלו את חבריכם בעלי החיות מחמד אם תוכלו לקיים מפגש קצר או להשתולל בחצר האחורית שלהם.

אילוף

כבר מההתחלה אפשר להתחיל באילוף הבסיסי לשבת, לעצור ולשכב – ברגע שתביא את הגור שלך הביתה. אפילו גורים בני 8 שבועות יכולים ללמוד טריקים חדשים. הם ילמדו את כל הפקודות הללו יותר בקלות אם תתחילו את התרגול כשהם בגיל מוקדם. אם אתה יכול להרשות לעצמך, הזמן מאלף מקצועי שיראה לך את היסודות לאילוף נכון.

בדרך כלל, הגור שלך בטוח להשתתף בשיעור אימונים כשבוע לאחר שעבר את סדרת החיסונים הראשונה שלו (בדוק עם הווטרינר שלך כדי להיות בטוח שזה נכון לגור שלך).

סימני אזהרה שצריך לשים לב אליהם:

*אם הגור שלך לא מתקשר או יוצר קשר עין עמך או עם מישהו מהמשפחה, זה לא נורמלי.

הם גם לא צריכים להיות רדומים או לישון יותר מ -20 שעות ביום. מה זה אומר: ייתכן שלגור שלך יש בעיה בריאותית בסיסית כמו טפילים, או שהוא עבר התעללות או התרועע בצורה גרועה לפני שהבאת אותם הביתה. בצע בדיקה על ידי וטרינר או מטפל התנהגותי בכדי לקבוע את הסיבה והפתרון.

*הגור מילל ובוכה כשאני עוזב את הבית

גורים רבים בוכים ומייללים כשאתה משאיר אותם לבד (במיוחד בפעם הראשונה). אבל אם אתה משאיר להם משהו מעניין ללעוס ולשחק איתו, הוא אמור להירגע קצת אחרי שאתה עוזב. אם הם לא עושים זאת, או אם אתה חוזר הביתה לשלולית ריר או לסימנים שהם ניסו ללעוס את הארגז שלהם, זה חמור יותר.

מה זה אומר?

הגור שלך עלול להיות מקרה רציני של חרדת נטישה. שוחח עם וטרינר או מטפל התנהגותי, ועיין בעצות להפחתת חרדת הנטישה אצל כלבך.

*הוא נוהם ומגרגר בגרון הרבה

לא נדיר שגורים נוהמים ומגרגרים בגון מעט כשהם משחקים, אבל אם הגור שלך נותן נהמה עמוקה יותר כשאתה ניגש אליהם, זה נושא רציני. רוב הגורים אינם תוקפניים, ולכן זה דגל אדום.

מה זה אומר:

ייתכן שהגור שלך אינו מרגיש טוב או סובל מכאבים, או שהוא פשוט סובל מהפרעה חברתית כלשהיא ויש להתייעץ עם בעלי מקצוע כפי שציינו בסעיפים הקודמים.

*הגור נושך אותי לעיתים קרובות

נהימות קלות זה דבר אחד, אבל אם הגור שלך נושך אותך יש מאין, יש סיכוי שמשהו לא בסדר.  כשאתה מלטף את הגור שלך פעם או פעמיים והוא נוהם מהבטן ונושך אותך – זו לא התנהגות רגילה.

מה זה אומר:

הכלב שלך עלול לסבול מכאבים או לחוץ מאוד. קח את הגור שלך לווטרינר לבדיקה ושוחח עם מאמן על הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הבעיה.

עכשיו, שאתם מודעים מה צפוי לכם, תהיו מוכנים לאתגרים של הבאת גור הביתה. אבל יותר מכל, תוכלו ליהנות מהצפייה בכלב שלכם גדל ופורח ככל שהקשר בינכם לבין ובינו יתחזק מדי יום.

עוד מאמרים בנושא

כלבים רואים כחול וצהוב לא רואים אדום וסגול, אז איך כלבים רואים ביחס אלינו בני אדם