התאכזרות, אי נתינת טיפול וטרינרי וחשד לנטישה: משרד החקלאות הגיש כתב אישום נגד שני תושבי אשדוד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

משרד החקלאות הגיש לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד שני תושבי אשדוד, הנאשמים בהזנחה קשה והתאכזרות כלפי כלבתם, ליידי, בניגוד לחוק צער בעלי חיים (הגנה על בלי חיים), תשנ"ד – 1994.  בכתב האישום צוין כי כלבתם של השניים סבלה מפציעות קשות אך הנאשמים לא דאגו לה לטיפול וטרינרי הולם, על אף מצבה הבריאותי הקשה. בהמשך נטען בכתב האישום כי אחד החשודים נטש את הכלבה באכזריות בפארק בצפון העיר, רחוק ממקום מגוריהם

על פי כתב האישום, הכלבה נמצאה עם פצעים קשים רבים בגב, בצלעות וברגליים. כל האזורים הללו היו גלויים ונפוחים, כתוצאה מזיהום מוגלתי ואובדן עור נרחב. על אף מצבה הקשה, הנאשמים החזיקו בכלבה מבלי להעניק לה טיפול וטרינרי הולם. בנוסף לסעיפים הללו המצוין בכתב האישום, כי אחד מהנאשמים הואשם גם בהתאכזרות בבעל חיים ובנטישת בעל חיים. הכלבה נמצאה עזובה על ידי מפקחים של עיריית אשדוד, ללא מזון ובמצב בריאותי קשה. המפקחים העבירו את הכלבה לטיפול וטרינרי מידי בכלבייה העירונית ואחר כך לשיקום.

בעקבות כל אלו, בכתב האישום הודיע משרד החקלאות על כוונתו לבקש מבית המשפט להטיל על הנאשמים הגבלה בהחזקת בעלי חיים, בנוסף לכל עונש אחר אשר יפסוק בית המשפט על הנאשמים.

עו"ד אורי סירוטה, הממונה על התביעות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "נטישת בעל חיים על ידי בעליו היא עבירה פלילית עליה ניתן להטיל עד שנת מאסר. כלב, כמו ילד רך בשנים, אינו יכול להבין מדוע ננטש בידי בעליו, הבעלים היחידים המוכרים לו. כאשר מדובר בכלב חולה, פצוע או זקן, נטישתו היא מעשה אכזרי אף יותר. משרד החקלאות ממשיך לפעול ביד קשה נגד כל פגיעה בבעלי חיים חסרי ישע. אני מקווה שכתב אישום זה יסייע להעביר את המסר  ו ולמיגור התופעה". 

עוד מאמרים בנושא

בעקבות מספר תלונות מצד שכנים, מפקחי משרד החקלאות ערכו ביקורת בבית פרטי שנמצא במכרז העיר יפו.
שלושת הכלבים מסוג אמסטף היו קטועי אוזניים, ונמצאו בחצר בית מוזנחת, ללא תנאים בסיסיים. הכלבים חולצו והועברו למתקן מוגן.
צפו בתיעוד של יחידת החקירה והאכיפה מחלצים כלבים שהיו בסכנת חיים
כלבים רבים מפחדים מזיקוקים. פוביית רעש היא פחד נפוץ עבור כלבים. פוביה זו יכולה לכלול סופות רעמים וזיקוקים.