ברוכים הבאים לארץ הכלב המשוטטים

איי שם בקוסטה ריקה ישנה חווה קסומה המארחת מאות כלבים נודדים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

 

בית המחסה לכלבים "Territorio de Zaguatesהוא מקלט לכלבים אשר בניגוד להרבה מקלטים אחרים אינו ממית את הכלבים, גם כאשר הם לא מוצאים בית במשך תקופה ארוכה.


רוב הכלבים בשטח מועמדים לאימוץ ומבקרים יכולים להביא את הכלבים שלהם לשחק עם הכלבים המקומיים. "להסתכל אל האופק ולראות מאות כלבים רצים יחדיו היה מחזה עוצר נשימה. בחיים לא ראיתי שום דבר דומה לזה" אמר דן, אשר חובב כלבים מושבע בעצמו.

דן בילה את השנים האחרונות בצילום תרבויות אלטרנטיביות בבריטניה וחשב כי יהיה קשה לצלם סיפור על כלבים במקום על אנשים. הוא הופתע לגלות שכל הכלבים היו ממושמעים וחברותיים במיוחד. המייסדים ליה באטל ובעלה אלברו סאמט התחילו להביא כלבים שוטטים מרחובות סאן-חוזה לפני כ13 שנה. כאשר מספר הכלבים בחצר האחורית הקטנה שלהם הגיע ל100, הם החלו להעביר את המקלט הלא רשמי שלהם לחווה של סבתא של ליה.

 

ניהול המקום היה מאתגר במיוחד ועבר בקשיים גדולים בתחילת הדרך, כאשר נכון לפרסום הכתבה הם עדיין בתהליכים בירוקרטיים של קבלת מעמד של ארגן צדקה מממשלת קוסטה ריקה, ובנוסף נאלצים להתמודד עם האכלה ואחזקה של מאות כלבים בשנה.

בנוסף, אנשים פרטיים אשר מעוניינים לקנות את הקרקע חיבלו במאמצים שלהם ומס' כלבים ששוטטו רחוק נמצאו הרוגים. אך עבור הכלבים, טריטוריו דה זגואטס הוא שיפור מחיי העבר שלהם שכוללים נטישה והזנחה.

 

עוד מאמרים בנושא

מותג מזון סופר איכותי מבית Petcuren הקנדית now שדוגל במזון מרכיבים איכותיים וטריים
תכירו החברה הקנדית ן שכל מרכיבי המזון שלה לכלבים וחתולים איכותיים וטריים ראויים למאכל אדם

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד