אספתם חיה מהרחוב? כך תגרמו לה לתת בכם אמון

חית מחמד שנאספה מהרחוב או מהמקלט – ודאי סובלת מחסכים רגשיים ונפשיים. 5 טיפים שיעזרו לכם ליצור עבורה סביבה נעימה ולזכות בחזרה באמון שלה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

 

קראו עודרגע לפני שנשלחו להמתה: המהפך שעברו הכלבים הנטושים

 

אם אספתם חיית מחמד מהמקלט או מהרחוב והבאתם אותה הביתה, כדאי שתדעו שהיא עלולה לסבול מבעיות נפשיות כגון חרדות, דיכאון ועצבות. איך גורמים לה להרגיש בבית ומחזירים לה את תחושת הביטחון? 5 טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון:

 

1. החזרת תחושת הביטחון

דאגו שבעל החיים ירגיש בבית וידע שהוא כבר לא בכלוב במקלט לבעלי חיים או ברחוב. תיצרו לו מקום בטוח, חם וידידותי בבית – פינה שתהיה רק שלו, בה יוכל להרגיש בטוח ונינוח, עד אשר יסתגל לסביבה החדשה. רצוי שזה יהיה מקום חשוך, קטן ושקט. כמו כן, דאגו לו לאוכל ולשתייה במקום נגיש, קרוב ל"פינה" שלו, כך יוכל לצאת לאכול ולשתות ולחזור מהר למקום הבטוח. 

 

2. הכנה מוקדמת

תעשו שיעורי בית ותלמדו כמה שניתן על בעל החיים שאותו אתם מביאים הביתה כדי להכיר את צרכיו,  אופיו ודרכי התנהגותו: מאין הגיע, מה ההיסטוריה הרפואית שלו, מה מאפייני הגזע (במידה והוא גזעי) -כל מידע יכול לעזור לכם לשמור על בטיחותו ורווחתו. אחרי שתבחנו אותו תקופה ותלמדו להכיר אותו טוב יותר – תוכלו גם ליצור איתו קשר טוב יותר.

 

חתול_נח_על כף_יד

3. הקניית הרגלים

אחרי שבעל החיים מבלה זמן מה במקום הבטוח, פזרו חטיפים שיובילו אותו כל הדרך לארגז הצרכים שאותו תמקמו במקום קבוע. כך הוא ילמד היכן לעשות את צרכיו. 

 

4. יצירת אווירה שמחה

תנו לבעל החיים הזדמנות לגלות מה עושה אותו מאושר, בין אם זה בבחירת צעצועים ובין אם זה במשחק האהוב עליו. כמו כן, השמיעו לו מוזיקה מכל הסוגים, כשעה שעתיים ביום. לרוב הוא יסמן לכם בתנועת גוף או אוזניים איזו סוג מוזיקה מועדף עליו.  

 

5. סבלנות 

בעל חיים שהגיע ממקלט או מהרחוב לרוב יהיה חשדן ולא ימהר לתת בכם אמון. הרעיפו עליו חום, אהבה ותדאגו לצרכים שלו, ועם הזמן ודאי גם תזכו לקבל ממנו סימני חיבה בחזרה.

 

קראו עוד: אימצתם כלב? 8 דברים שחשוב שתדעו

 

עוד מאמרים בנושא

כלבים מפענחים אותנו דרך שפת הגוף שלנו לכן שאנחנו בתהליך אילוף אנחנו צריכים להיות מודעים למה שאנחנו משדרים