משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

משלוח מהיר | משלוחים והחזרות חינם!

איך תרגיע כלבים עם חרדה? המדריך המלא

כלבים עם חרדה

כהורה לכלב, המטרה מספר 1 שלך היא לתת לגור שלך חיים מאושרים ובריאים. וזה כולל גם טיפול בבריאות הנפשית שלהם. אז אם הכלב שלך אובחן לאחרונה עם חרדה, או אפילו אם אתה חושד שהגור שלך חווה חרדה, כנראה שאתה לחוץ בדיוק כמוהם ומנסה להבין מה אתה יכול לעשות כדי לעזור. הנה החדשות הטובות: יש הרבה שאתה יכול לעשות. ואנחנו כאן כדי לעזור לך ללמוד איך להרגיע את הכלב שלך עם חרדה.

ראשית, קח נשימה עמוקה וזכור שאתה לא לבד. חרדת כלבים נפוצה למדי, ומגיעה בצורות רבות כולל:

 • חרדת פרידה
 • פוביות מרעש
 • פוביות מסערה
 • חרדת נסיעות
 • חרדה המופעלת על ידי זרים
 • חרדה המופעלת על ידי בעלי חיים אחרים

יש כלבים שחווים גם חרדה כללית, מרגישים לחוצים כמעט כל הזמן.

אם הכלב שלך מפגין אחד מהסימנים הנפוצים של חרדה אצל כלבים, כנראה שאתה להוט לעזור להם להירגע. יש המון טקטיקות שאתה יכול להשתמש בהן כדי להרגיע את הלחץ של הגור שלך. ואתה לא צריך לבחור רק אחת. למעשה, כלבים עם חרדה נוטים להגיב בצורה הטובה ביותר לטיפול מולטי-מודאלי. כלומר, מספר צורות טיפול בו-זמנית. הווטרינר שלך יכול לעזור לך להבין אילו טקטיקות יהיו היעילות ביותר עבור הכלב שלך.

בואו נסתכל על האסטרטגיות היעילות ביותר כיצד להרגיע כלבים עם חרדה.

ההבדל בין חרדה ועצבנות אצל כלבים

חרדה או עצבנות – מה ההבדל? הם אולי נשמעים כמו מילים נרדפות, אבל מבחינה קלינית, כלב עצבני וכלב חרד הם שני דברים נפרדים.

עצבנות של כלבים היא הלחץ הרגיל שחיית המחמד מרגישה כשהם שומעים צליל מפתיע או כשהאדם האהוב עליהם מתכונן לעזוב. הלחץ שחווה כלב עצבני הוא זמני, בעצימות נמוכה, ובדרך כלל חולף תוך מספר דקות.

חרדה, לעומת זאת, היא תגובה אינטנסיבית יותר למתח כבד. התקפי חרדה יכולים להימשך הרבה יותר מכמה דקות, והתגובה של הכלב שלך לטריגר שלהם (כגון היעדרות או סופת רעמים) תהיה קיצונית.

חשבו על זה במונחים אנושיים: דמיינו שאתם מתכוננים ללכת למסיבה שבה לא תכירו הרבה אנשים. זה נורמלי להרגיש קצת עצבני לגבי החוויה. אבל מישהו עם חרדה מאובחנת קלינית עשוי להגיב עם תסמינים עזים שעלולים להחליש. ההבדל בין עצבנות אצל כלבים לבין חרדת כלבים דומה.

טיפולים וטרינריים לכלבים עם חרדה

כלבים הסובלים מחרדה בינונית עד קשה דורשים לרוב טיפול וטרינרי. תחשוב על זה בתור קבלת עזרה ממטפל במקום רק לדבר על הבעיות שלך עם חבר. קבע פגישה עם הווטרינר שלך או עם מומחית התנהגות וטרינרית כדי לדון בסימפטומים של הכלב שלך.

ראשית, הוטרינר יאשר שהכלב שלך באמת סובל מחרדה ואיזה סוג מדובר. הם יבצעו בדיקה גופנית ואולי בדיקות אבחון בסיסיות כדי לשלול גורמים פוטנציאליים אחרים להתנהגויות של הכלב שלך, כמו פציעה או מחלה.

כאשר הם אישרו את החרדה של הכלב שלך, הם עשויים להציע אחד או יותר מהטיפולים הבאים:

שינוי התנהגות

שתי טכניקות לשינוי התנהגות משמשות בדרך כלל כטיפולים עבור כלבים עם חרדה.

 • התניה נגדית: עם התניה נגדית, כלבים מלמדים לשייך משהו חיובי למה שהיה פעם עורר את החרדה שלהם. לדוגמה, כלב שנעשה חרד כאשר כלב אחר מתקרב ביציאה לטיול יכול ללמוד לשבת ולצפות לפינוק. עם החזרה, הכלב כבר לא מסתכל על כלב אחר שמתקרב כדבר רע, אלא כסימן לכך שפינוקים בדרך!
 • חוסר רגישות: זה כרוך בחשיפת כלבים לגרסאות מרופות של הטריגרים שלהם ותגמולם (עוד פינוקים!) על שמירה על שלווה. ככל שהם הופכים פחות חרדים, אתה יכול להגביר בהדרגה את עוצמת הטריגרים שלהם כל עוד הם נשארים רגועים. לדוגמה, כלבים עם חרדת פרידה עשויים להתחיל להיות חרדים כאשר הם קולטים רמזים לכך שאנשיהם עומדים לעזוב את הבית. כדי להתחיל לבטל את הרגישות של הכלב שלך לקול המפתחות המצלצלים, אתה יכול לסחוב את המפתחות שלך בבית לזמן מה ואז להניח אותם ולא לצאת מהבית.

הווטרינר שלך יכול להמליץ ​​על תוכנית לשינוי התנהגות בהתבסס על הפרטים של המקרה של הכלב שלך.

תרופות נגד חרדה לכלבים

טיפולי התנהגות נועדו ללמד את כלבכם כיצד להגיב בצורה רגועה יותר לטריגרים שלהם. אבל כלבים חרדים רבים אינם יכולים להירגע מספיק כדי להיות פתוחים ללמוד דרכים חדשות להתנהג. כאשר כלב נמצא במצב פאניקה, הוא פשוט לא במצב לעשות בחירות רציונליות.

במקרים אלה, בדרך כלל יש צורך בתרופות מרשם נגד חרדה לכלבים. מספר סוגים שונים זמינים, והווטרינר שלך יכול להמליץ ​​​​על תרופות חרדה בטוחות ויעילות לכלבים בהתבסס על הצרכים והבריאות הכללית של הכלב שלך. דוגמאות מכילות:

 • Reconcile (fluoxetine) הוא מעכב ספיגה חוזרת של סרוטונין (SSRI) שמעלה את רמות הנוירוטרנסמיטר סרוטונין, הורמון המקדם את תחושות הרווחה של הכלב שלך, במוח.
 • Clomicalm (clomipramine) היא תרופה נוגדת דיכאון טריציקלית. היא הפועלת, בין השאר, על ידי הגדלת רמות המוח של סרוטונין ומוליך עצבי בשם נוראפינפרין המשפיע על רמות הלחץ של הכלב שלך.

שתי התרופות הללו אושרו על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי לטיפול בחרדת פרידה אצל כלבים. אך ניתן לרשום אותן גם לסוגים אחרים של חרדה.

ניתן לגמול כלבים רבים מהתרופות שלהם ככל שהחרדה שלהם משתפרת. אך חלקם, דורשים טיפול לכל החיים.

טיפוליים שגרתיים לחרדת כלבים

זה תמיד רעיון טוב לבדוק עם הווטרינר שלך לגבי בעיות בריאותיות שלכלב שלך. אבל יש הרבה דרכים שבהן אתה יכול לעזור לגור שלך בעצמך. להלן כמה מטכניקות 'עשה זאת בעצמך' הנפוצות ביותר להרגעת כלבים עם חרדה. כמו כן, עיין ברשימה זו של עזרי ההרגעה הטובים ביותר לכלבים כפי שדורגו על ידי הורים לחיות מחמד כמוך.

הימנע מהטריגרים שלהם

כדי להפחית את החרדה של הכלב שלך, הימנע מהדברים שגורמים לו לחרדה. בטח, זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל יש בזה יותר ממה שאתה יכול להבין. חשבו על החרדה של הכלב שלכם כמו שריר. ככל שהם משתמשים בה יותר, כך היא מתחזקת – וקשה יותר לעצור אותה. זו אחת הסיבות לכך שהחרדה נוטה להחמיר עם הזמן אם לא מטפלים בה.

אבל גם ההפך הוא הנכון: כשהם "מתרגלים" פחות בלהיות חרדה, זה יכול למעשה להפחית את תגובת הלחץ שיש להם כשהם מתמודדים עם הטריגרים שלהם.

אז איך תדעו מה הטריגרים של הכלב שלכם? 

במקרים מסוימים, זה יהיה ברור: כלבים החוששים מרעם יתחבאו וירעדו במהלך סופות רעמים, למשל. עבור אחרים, ייתכן שתצטרך לעשות עבודת בילוש קטנה. כאשר אתה מבחין בסימני חרדה אצל הכלב שלך, שאל את עצמך: מה שונה? מישהו חדש נכנס לחדר? האם אני מתכונן לצאת מהבית? האם פשוט חלפה ליד משאית? שים לב לכל מה שאתה חושב שעשוי לגרום ללחץ שלהם, ואז צפה בכלב שלך בפעם הבאה שהסיטואציה הזו יקרה שוב. אם הם מתנהגים בחרדה בכל פעם, יש סיכוי טוב שזה מעורר חרדה עבור הכלב שלך. (אם אתה עדיין לא בטוח, או חושד שהכלב שלך עלול לסבול מחרדה כללית ללא טריגר ספציפי, התייעץ עם הווטרינר שלך או עם מומחית התנהגות וטרינרית).

כאשר אתה יודע את ההדק של הכלב שלך, השלב הבא הוא להימנע מהם. עבור כלבים עם חרדת פרידה, למשל, הקפידו על חברה בכל עת, לפחות עד שהטיפול שלהם יתחיל לעבוד. (זכור: כלבים עם חרדה מגיבים בצורה הטובה ביותר לשיטות טיפול מרובות. אז תרצה לשלב את השלב הזה עם אמצעים אחרים, כמו אלה להלן). ייתכן שתצטרך לבדוק מעונות יום לכלבלבים או למטפל לחיות מחמד או לראות אם הכלב שלך יכול ללוות אותך בעבודה. למרבה המזל, אי הנוחות הללו צריכות להיות זמניות.

למרבה הצער, גורמים מסוימים, כמו סופות רעמים או רעשים חזקים, קשים יותר לניבוי. ולכן, קשה יותר להימנע מהם. אבל אם אתה יודע שעומדת להתרחש סערה או מופע זיקוקים, אתה יכול להשתמש ברעש לבן או במוזיקה כדי להסוות חלקית את הצלילים. ישנה מוזיקה לחרדת כלבים אפילו זמינה ברשתות.

פתרונות הקלה ללא מרשם

מוצרים להרגעת חרדת כלבים יכולים להיות עזרה מצוינת עבור כלבים עם חרדה. וכבונוס נוסף, הם בדרך כלל עובדים במהירות. אלה הם בין הנפוצים ביותר:

 • פרומונים. תרסיסים המכילים פרומון מרגיע לכלבים, כגון Adaptil Calming Spray, שולחים את אותם מסרים שאם כלבים משתמשים בהם כדי לנחם את הגורים שלהם. דמיינו שזה מנחם את הכלב שלכם בדיוק כמו המנה הביתית האהובה עליכם מילדות. שקול קולרי פרומונים או מפזרים מפנקים לכלבים לשימוש ארוך טווח.
 • אפודי חרדה לכלבים. צורה נוספת של הקלה מהירה מסופקת על ידי אפודי חרדה לכלבים, הפועלים על ידי עטיפת כלבים בלחץ מרגיע ועמוק.
נכתב על ידי רייצ'ל

נכתב על ידי רייצ'ל

רייצ'ל הגיעה לארץ מהעיר ניו יורק. היא עובדת כמנהלת חשבונות ביום, אך בשעות הערב ובסופי השבוע היא מקדישה את זמנה לכתיבה, שהיא התשוקה האמיתית שלה.

עוד מאמרים בנושא

תוכי דררת קרמר (Indian Ringneck Parakeet) הוא ציפור יפה מאוד וגם חיית מחמד פופולרית. הוא דורש הרבה תשומת לב וטיפול.
כמו רוב חיות המחמד, ישנן מספר סיבות לכך שארנבים חולים. הם יכולים להיחשף לחיידקים

פט נט חנות החיות המובילה ברשת!
משלוחים סופר מהירים לכל הארץ 🛵

המוצרים הנמכרים ביותר

דילוג לתוכן