מה היא התזונה הנכונה לחתול שלך

אימצתם חתול חדש? איזה כיף! אחת השאלות והחששות הראשונות שתתקלו בהן זה "מה החתול שלי צריך לאכול?" לחתולי הבית ישנם צרכים שונים שמשתנים בהתאם לגיל ולמצב הבריאותי של החתול. האכלת מזון מותאם לחתול מגורות יכול לעזור ולמנוע בעיות רפואיות עתידיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

אז איך מתאימים מזון לחתולים לפי שלבי החיים ומצבם הבריאותי?

חתולים זקוקים למזון שונה בהתאם לשלבי החיים שלהם. גורים- אנרגטיים ביותר ממש כמו תינוקות. הם זקוקים לתזונה מלאה כדי לשמור על התפתחות מוטורית ושכלית תקינה. גור חתולים מתחיל לאוכל אוכל יבש סביב 4 שבועות, בהתחלה מומלץ לרכך את האוכל כדי להקל על הגור שיוכל ללעוס כמו שצריך.

המעברלאוכל גורים יבש יעשה סביב 12 שבועות עד אז מומלץ לשלב את האוכל היבש עם המזון הלח לצורך ההרגלה. מזון גורים צריך להיות עשיר בחלבון (סביב ה40%) כדי לתמוך בהתפתחות השרירים המהירה ובפריקת האנרגיה הגבוה שלהם. בוגר-חתול בוגר נחשב בין הגילאים 1-7 שנים. זוהי התקופה הפעילה ביותר של החתול . המזון הנכון לחתול בוגר חייב לכלול נוגדי חמצון ושומנים כמובן גם רמת חלבון גבוה. חלק מהחתולים יצטרכו מזון "ייעודי" (כדורי פרווה, אלרגיות ורגישות שונות, השמנת יתר וכו) מבוגר-חתול מבוגר זהו חתול מעל גיל 8. בגיל זה תהליך העיכול הינו יותר איטי וישנה ירידה משמעותית בפעילות החתול מה שמביא לירידת מסת השריר ולכן החתול יצטרך פחות אחוזי חלבון מבעבר. חתול בוגר יצטרך מקורות חלבון עשרים ותמיכה במערכת החיסון . חתול צריך המון נוזלים ומינרלים ביום, לרוב הוא לא מקבל את ה"מנה היומית" מן המזון וקערת המים ולכן אפשר ואף מומלץ לשלב את האוכל היבש עם מזון לח.

אחוזי הלחות הגבוהים  מסייעים לחתול לצרוך יותר נוזלים. ניתן לתת את המזון הלח כארוחה בפני עצמה בעוד שקערת המזון היבש נגישה בכל מהלך היום, את המזון הלח אפשר לתת בערב או אחרי פעילות גופנית .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים בנושא

בבחינה מעמיקה מבינים למה מותג האוכל גו זוכה בשבחים בכל הביקורות למזון לכלבים וחתולים.
שמן דגים הוא מקור לאומגה 3 ואומגה 6 מרכיבים חשובים ביותר בכל תזונה של כל כלב או חתול
תכירו החברה הקנדית ן שכל מרכיבי המזון שלה לכלבים וחתולים איכותיים וטריים ראויים למאכל אדם

מבצע!

קנו שק מזון ממגוון השקים של רויאל קנין המשתתפים במבצע* וקבלו פח איחסון מזון+קולר פריוונטיק נגד קרציות בשווי 99 ש"ח במתנה.

*ברכישת מגוון שקי מזון
מ- 7.5 ק"ג ומעלה.