למה חתולים אוהבים להיות במקומות גבוהים?

ממה זה נובע?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

התנהגות שכיחה בקרב חתולים זה לטפס גבוה, למה?

החתול שלך לא נמצא בשום מקום, ואחרי שאתה מסתכל בכל נקודה שאפשר להעלות על הדעת, אתה מביט למעלה ומגלה את החתול שלך גבוה על המדף. יתכן שהוא נהנה מהנוף דרך החלון, שקוע בפגישה של טיפוח עצמי, או פשוט קפץ ממדף למדף. ידוע כי חתולים אוהבים מקומות גבוהים, אך מהן הסיבות ההתנהגותיות והאבולוציוניות שעומדות מאחורי זה? וכיצד תוכלו ליצור מרחב בטוח לחתול שלכם לטפס אליו?

לחתולים יש צורך אינסטינקטיבי לראות את הדברים מגבוה, התנהגות שנעוצה בעובדה שחתולים הם טורפים קטנים שגם נטרפים, מנקודת תצפית גבוהה, יש להם יותר הזדמנות לראות איומים פוטנציאליים, ולהסתתר מפני בעלי חיים גדולים יותר. גישה למקומות גבוהים נותנת לחתול יתרון חזותי גדול יותר לפקח על שטחו או על כל סכנה שמתקרבת.

מרחבים אנכיים יכולים גם לעזור לשמור על השלום במשקי בית כאשר החתולים מחליפים עמדות ביניהם ובעצם עושים סוג של רוטציה אבולציונית במיקום שלהם. בנוסף, מכיוון שהחום עולה, חתולים ינהרו גם למקומות גבוהים בכדי להצטנן – לכן ניתן לעיתים לראותם מנמנמים על גבי עצים. חשוב לספק לחתול מגוון אפשרויות לטיפוס ברחבי הבית חנויות לבע"ח היום מלאות במגוון של מתקנים שונים הניתנים להרכבה והרשת מלאה בסרטוני הדרכה שונים לבניית "cat tress" שונים. בנוסף, מספיק לתלות כמה מדפים לא מלאים בנקודות מפתח ברחבי הבית. אין סיבה לחשוש – החתול כבר יידע איך להסתדר איתם.

עוד מאמרים בנושא

חשבתם שרק כלבים ניתנים לאילוף, מסתבר שלא, גם חתולים יכולים ללמוד טריקים חדשים
מותג מזון סופר איכותי מבית Petcuren הקנדית now שדוגל במזון מרכיבים איכותיים וטריים
חושב שחיית המחמד שלך היא כוכבת הרשת הבאה המדריך הבא הוא הצעד הראשון.