איך מרגילים את החתול לכלוב הנשיאה?

מה אפשר לעשות עם זה?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

ממעברי דירה, וטרינרים, ואולי לפיקוח בעת ניקיון הבית או עבודות ריסוס למיניהם. מתי שהוא החתול יצטרך להיות בתוך המנשא ולרובם המוחלט מדובר בחוויה לא נעימה.

אז מה אפשר לעשות עם זה?

מסיבות מובנות, כדאי להתחיל עם התהליך בגיל צעיר, ולדאוג שהמנשא תמיד יהיה חלק טבעי מהנוף בבית, בדומה לעציצים והמדפים. רצוי אף יותר לשלב את המנשא בתוך הפינה של החתול ולדאוג שהוא יהיה מרופד מבפנים. ועם הצעצועים האהובים עליו.

אם הבית מאפשר זאת כדאי לשים את הכלוב בהגבהה קלה (חתולים מעדיפים לשכב במקומות גבוהים שמאפשרים להם מבט ארוך טווח והרגשה של עליונות טריטוריאלית) בפינה קבועה בבית, בסמוך לאוכל שלו.

כך ניתן להגיע למצב האידיאלי שהחתול רואה את המנשא כחלק מהטריטוריה שלו ומרגיש בו בנוח. כלוב שיוצא מהמחסן פעם בכמה זמן ולוקח את החתול לטיול ברכב שמשאירו עם חוויה טראומטית "יסומן" ובפעמים הבאות רק המראה שלך יחד עם המנשא יגרום לו לברוח.

כדאי לתת חיזקים חיוביים לחתול כמו ליטוף אוהב או החטיף האהוב עליו בכל פעם שהוא נכנס לכלוב ולאחר שהוא מתרגל לכלוב כביתו אפשר לפעמים לסגור אותו כאשר החתול הישן, וכך, לאט לאט נרגיל אותו.

קראו עוד על אילוף חתולים

חשוב לזכור – מדובר בתהליך ארוך ואיטי שיכול לקחת גם חודשים. יש להיעזר בסבלנות ולפעול על פי השלבים מבלי לנסות להאיץ את התהליך.

עוד מאמרים בנושא

בדרך כלל החתול בא קודם איך מייצרים הרמוניה בין החתול לבן המשפחה החדש
החתול מביא לך במתנה פגר של עכבר? הוא מלקק את תנוך האוזן שלך?