כמה אנחנו באמת מבינים את החתולים שלנו?

מה השפת גוף של החתול שלכם אומרת?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כמה אנחנו באמת מבינים את החתול שלנו?
התקשורת שלנו עם בעלי החיים שלנו היא כנראה היחידה בחיינו שבאמת עוברת באמצעות שפת-גוף, ואכן האינטקרציות מעניינות. אנחנו מקבלים את הסימנים הקטנים מתי הוא רוצה לאכול, להתכרבל או לשחק, ונדמה לנו כאילו הם יודעים מתי אנחנו עצובים ובאים אותנו. ישנם עוד דוגמאות רבות, וניתן לכתוב ספרים שלמים על שפת הגוף של בעלי חיים אך לעת-עתה נעבור על מס דוגמאות לשפת הגוף של החתול הביתי שיסביר לנו על התנהגויות שאולי לא היינו מודעים אליהם עד היום.

נתחיל מהבסיס:
בעוד קשה להבחין בתנועות גוף מסוימות שינויים בתנודת הזנב תמיד בולטים.

זנב למעלה
זה חתול שמח, שסביר להניח יהיה מאוד חברותי בשלב הזה.

זנב למטה
בדרך כלל מעיד על חתול מפוחד או מרגיש מאוים.

זנב שזז מצד לצד במהירות
(אצל כלבים זה כשכוש זנב ובדרך כלל מעיד על שמחה אבל חתול שמזיז כך. את הזנב שלו אומר ההיפך לגמרי. החתול אומר לכם שהוא מרגיש מאוים או מפוחד והוא לא רוצה שיתקרבו אליו.

זנב שזז לאט ימינה ושמאלה
חתול שמנסה לפענח את הסיטואציה שבה הוא נמצא כרגע ויזיז את הזנב עד שיגיע למסקנה

זנב סומר
חתול מבוהל לחלוטין. זה אומר שהוא חווה כרגע חוויה מאוד מאיימת ונבהל מאוד.

זנב בין הרגליים
חתול מפוחד

ומה הפנים אומרות?

מצמוץ
כמו אצל כל יצור חי כמעט המיצמוץ אצל החתול הוא רפלקס בסיסי אך לעומת זאת, אם החתול ופוקח ועוצם את עיניו לאט תוך כדי שהוא מסתכל לכיוונכם יש בידינו חדשות טובות – החתול שלכם אוהב אתכם מאוד

החתול יאפשר לעצמו למצמץ לפרק זמן ארוך רק כאשר הוא מרגיש בטוח(מאחר ובטבע ויתור על חוש הראייה יכול להיות קטלני להישרדות שלו). הוא פשוט מרגיש אתכם לגמרי בבית. הימנעו מלבהות בו. בהייה היא דבר שחתולים מפרשים כאיום או הזמנה לעימות, וזה מסר שכנראה לא תרצו להעביר.

אוזניים לפנים
החתול שמח, רגוע וידידותי. זה הזמן ללטף ולהגיע לאינטראקציות אוהבות ללא חשש

וכשהן אם הן נוטות לצד או לאחור?
בדיוק ההפך – החתול נסער ויש לתת לו את הזמן להירגע או לנסות להרגיע אותו. תלוי בהכרות שלכם עם החתול כמובן אך בכל מקרה, יש לשים לב ולהתנהג בזהירות כדי שהוא לא יפחד וחלילה יתקוף אתכם.

ומה עם פלג הגוף?
כאן אנו נכנסים לנושא נרחב שיקבל כתבה משלו בהמשך אבל בכל זאת ניתן סימן אחד שאנחנו מאוד אוהבים.
הבטן היא אזור מאוד רגיש אצל החתולים וככלל הם אינם חושפים אותה. לכן תדעו שברגע שהחתול נשכב על הגב וחושף מולכם את הבטן הוא ממש סומך עליכם! עם זאת יש להיזהר ולא לגעת לו בבטן מהר מידי ובטח שלא בצורה חזקה. זה יכול לשבור את האמון ביניכם. שפת גוף אצל חתולים ובכללי, אצל בעל חיים הוא נושא נרחב שנמשיך לכתוב עליו בהמשך אז הישארו מעודכנים!

עוד מאמרים בנושא

החתולים שלנו אוהבים משחקים ואתגרים זה משאיר אותם חדים וערניים לכן חשוב לבחור להם משחקים שיתאימו להם