לא רק כדור צמר: איך לבחור לחתול את הצעצוע הנכון?

חתולי בית זקוקים להוצאה מרובה של אנרגיה ולשעשוע: למה צריך לשים לב כשבוחרים לחתול צעצועים, על מה להקפיד וממה להיזהר? כל הטיפים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

חתול היא חיה שנויה במחלוקת – או שאוהבים או שלא. אוהביה יגידו שהיא חיה עצמאית, אינטליגנטית ומסקרנת ואילו מתנגדיה יטענו שלא ניתן לתת בה אמון. כך או כך, אין ספק שמדובר בבעל חיים פעיל שאוהב להתרוצץ ולשחק בבית ולכן מי שבוחר לגדל חתול צריך לדאוג לו לתעסוקה, ואם אתם לא רוצים שהוא ישחק עם הנעליים החדשות שלכם – כדאי שתדאגו לו לצעצועים.

יש האומרים שיש לבחור לחתולים צעצוע בדיוק כמו שבוחרים לתינוק שלנו. אז הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון:

o    היו בטוחים שהצעצוע לא כולל חתיכות קטנות שהחתול יכול ללעוס ולבלוע או שעלולות להיתקע לו בגרון ולגרום לחנק. וכן, חלקים שיכולים להיתקע בטפרים שלו.

o    הימנעו ממשחקים עם חתיכות מתכת בוהקת. כמו כן, ודאו שנקודות הגירוד שלו בבית – המקומות שבהן הוא נוהג להתגרד – מאובטחים, כדי שהוא לא יפיל אותם בטעות על עצמו או יגרום לנזק בבית.

o    תבדקו את הצעצועים מזמן לזמן כדי לראות שהם לא נשחקו ועלולים להיקרע או להישבר לחתיכות. אל תתנו לחתול לשחק עם צעצועים ישנים ומתפרקים.

לבחור צעצוע לחתול

o    אל תתנו לחתול לשחק עם שקיות פלסטיק, נייר אלומיניום, פקקי פלסטיק קטנים וכדומה. אלה מסוכנים מאוד אם החתול יבלע אותם.

o    השגיחו על החתול כל הזמן אם הוא משחק עם שרוך או חוט. אם אתם לא יכולים להשגיח עליו – אל תתנו לו לשחק עם זה משום חוטים אלסטיים שנבלעו עלולים להסתבך באיברים פנימיים ולגרום לנזק שיצריך ניתוח. זה לא מצב שכיח אבל כדאי להיות זהירים מאשר להצטער על כך אחר כך. בכל מקרה שאתם חושדים שהחתול בלע חוט. גשו לווטרינר.

o    למדו להכיר את החתול שלכם ולראות במה הוא מוצא שעשוע. אם יש דברים מסוכנים הרחיקו אותם ממנו ומנעו מהחתול גישה אליהם.

o    אל תתנו לחתול לשחק עם כדורים קטנים, סרטים או נייר דבק.

o    ודאו שכל הצעצועים אינם רעילים.

צפו כדי לגלות מהם הצעצועים המומלצים ביותר לחתולים:

עוד מאמרים בנושא