לא להאמין: 10 עובדות מפתיעות על חתולים

כיצד חתולים מתקשרים, כמה שעות הם מבלים בשינה ואיך זה שהם יכולים לעבור בכל פתח? כל העובדות המשעשעות על החיה הכי פרוותית שיש
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

חשבתם שאתם יודעים הכל על החבר הפרוותי שלכם, תתפלאו – ריכזנו לכם 10 עובדות מפתיעות שבטוח לא חשבתם על מיצי שלכם.

1. חתולים יכולים להיות ימנים או שמאליים

נכון. בדומה לבני האדם, חתולים יכולים להיות ימניים או שמאליים. מחקר שנערך בקרב יותר מ- 100 חתולים בחן את התנהגות החתולים שנגשו למזון שלהם. מניתוח הנתונים נמצא כי מחצית החתולים הגישו את כף רגלם הימנית אל המזון בעוד כ-40% מהם השתמשו בכף רגלם השמאלית. 10% מהם השתמשו בשתי כפות הרגליים שלהם.

קראו עוד: למה החתול שלי מיילל?

2. חתולים מתקשרים ביניהם ביללות

לא נכון. לא כל קריאת "מיאו" היא שיחה בין שני חתולים. גרגורים או יללות חיזור יכולים להיות אמצעים בעזרתם מתקשרים. גם שימוש בשפת הגוף והריח הוא ניסיון לתקשר, ולכן חתולים רבים נוטים לפזר את הריח שלהם ולסמן אזורים בעזרת חיכוך עם הזנב או הפנים. יותר מכך, יש חתולים המשתמשים בציפורניים שלהם בכדי להיראות נוכחות.

3. חתולים יכולים לעבור בכל פתח בו הראש שלהם יכול לעבור

נכון. לחתול עמוד שדרה גמיש עם חלק קטן מנוון של עצם הבריח, שמאפשר לו להשתחל במעברים צרים – כך שהראש שלו הוא החלק הכי הרחב בגוף שלו. כלומר, אם ראשו של החתול עובר במעבר צר, גם גופו אמור לעבור. כמו כן, לחתולים יש עור מאוד רפוי, מה שמאוד תורם לגמישות שלהם.

4. שערות השפם של החתול עבות יותר משיער הגוף שלו

נכון. שערות השפם של החתול עבות יותר משערה רגילה, שכן הן מוקפות בעצבים המסייעים לו לזהות ריח של עצמים קרובים. לשערות השפם תפקיד נוסף – באמצעותן ניתן לזהות את מצב רוחו של החתול – כאשר החתול במצב רוח שמח וחברותי, שערות השפם ייטו קדימה, ואילו כאשר הוא מרגיש מאוים ותוקפני הם יפלו על פניו.

5. חתולים יכולים לקפוץ לגובה של מעל 5 מטרים

נכון. באופן כללי חתולים יכולים לקפוץ לגובה של מעל חמישה מטרים מעל האדמה, אבל בדומה לבני האדם, עם הגיל נחלש כוח הזינוק והקפיצה של החתול. ירידה במשקל, תזונה נכונה ואף תוספי מזון במידת הצורך יכולים לעזור לחתול לשמור על כושר הזינוק שלו.

קראו עוד: 5 סימנים שהחתול שלכם חולה

6. חתולים נולדים עם עיניים חומות

לא נכון. כל הגורים נולדים עם עיניים כחולות, כאשר העפעפיים שלהם נותרים סגורים במשך 10-14 יום. בדרך כלל עוברים שמונה שבועות עד שצבע העיניים האמיתי שלהם מתגלה.

7. לחתולים עפעף שלישי

נכון. העפעף השלישי של החתול הוא הרקמה הוורודה בפינה הפנימית של העין של החתול. העפעף השלישי עוזר להגן על העין ולפזר את הדמעות. עפעף זה נשאר נסתר ברוב המקרים ומציץ בעיקר כאשר החתול מנומנם או חולה.

8. חתולים ישנים יותר משמונה שעות ביממה

נכון. חתולים הולכים לישון מתי שהם יכולים. ממוצע שעות השינה שלהם עומד על  12- 16 שעות ביום.

9. חתולים אינם מזיעים

לא נכון. חתולים מזיעים, אולם לא במידה רבה. לחתולים פחות בלוטות זיעה מבני האדם ולכן כמות הזיעה שלהם נמוכה. במקרים רבים הזיע מוסתרת על ידי פרוותם, מה שנותן את התחושה כי אינם מזיעים. תוכלו לזהות אם החתול מזיע על פי כפות הרגליים שלו.

חתולים נוטים לקרר את עצמם בעזרת הליקוק והטיפוח העצמי – עם הליקוק, הרוק מתאדה והעור שלהם מתקרר.

קראו עוד: למה החתול שלי מפחד מזרים?

10. חתולה יכולה להמליט רק פעם בשנה

לא נכון. הריון של חתולה אורך כתשעה שבועות והיא יכולה להיכנס להיריון רק כמה שבועות לאחר גמילת החתולים מחלב. חתולה לא מעוקרת יכולה להיכנס להיריון מספר פעמים בשנה. בסופו של דבר הכל תלוי באקלים – חתולים זקוקים לפחות לעשר שעות של אור יום על מנת להיות פוריים.

עוד מאמרים בנושא

בדרך כלל החתול בא קודם איך מייצרים הרמוניה בין החתול לבן המשפחה החדש
החתול מביא לך במתנה פגר של עכבר? הוא מלקק את תנוך האוזן שלך?