4 טיפים שיעזרו לכם לשמור על פרוות החתול מבריקה ובריאה

למה תזונת החתול כה משמעותית למראה הפרווה שלו? אילו בעיות היגיינה מעידות על השמנת יתר? ומדוע מומלץ להימנע מלרחוץ חתולים לעיתים קרובות?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תזונה לקויה, משקל עודף, גיל בוגר ורחצה תכופה מדי גורמים לפרוות החתול להראות עמומה ולעורו להתייבש. סיבות נוספות אפשריות לכך הן אלרגיות, סוכרת, מזג אוויר קר, בעיות עור ועוד. לפני כל שינוי תזונתי או טיפול – יש להתייעץ עם וטרינר כדי לאבחן את מקור הבעיה. אף על פי שחתולים בדרך כלל דואגים לניקיונם, הם עדיין צריכים את העזרה שלנו כדי לשמור על פרווה מבריקה ובעלת מראה בריא. איך עושים זאת? המדריך המלא:

 

קראו עוד: מה התזונה הטובה ביותר לחתול שלך? המדריך השלם

 
1.    תזונה איכותית

תזונה איכותית ומאוזנת, עשירה בחלבון ובמרכיבים טבעיים ודלה בשומן, תסייע למראה טוב יותר של הפרווה ושל העור. אפשר להשתמש גם בתוספי תזונה לחתולים, כאלה המכילים שמן דגים למשל, אך במקרים אלה יש להתייעץ קודם עם וטרינר.

2.     דיאטה

אם לחתול יש קשקשים במרכז הגב או מסביב לבסיס הזנב שלו, לרוב זה מצביע על כך שהוא לא מצליח להגיע למקומות אלה כדי להתנקות מפאת השמנת יתר. במקרים אלו, יש לפנות לוטרינר כדי שיבדוק אותו ויבחן האם הוא אכן שוקל יותר ממה שהוא צריך. במקרה של השמנת יתר, הוטרינר ימליץ על דאטה מאוזנת הכוללת כמות קלוריות יומית והגדרת משקל היעד. יש להקפיד לעשות זאת בצורה הדרגתית ומפוקחת כדי לא לעורר אצל החתול בעיות בריאות אחרות.

 

 

3.    גיל מתקדם

חתול בגיל מתקדם עלול להתקשות בביצוע פעולות בסיסיות, ביניהן ניקוי עצמי והאחריות לכך עוברת לבעליו. הקפידו להבריש את שיער החתול בתכיפות, תוך שימוש במברשת איכותית ומתאימה לו. תוסף של אומגה 3 יכול לעזור לטפל בבעיה של עור יבש ופרווה כהה מבפנים – אך רק באישור וטרינר.

4.    רחצה

מומלץ לרחוץ את החתול רק כאשר הפרווה שלו ממש מלוכלכת, דביקה או שומנית, ברמה שהוא לא מסוגל לנקות בעצמו. יש האומרים שאין צורך לרחוץ חתולים כלל – אלא רק במקרים מיוחדים ובאישור וטרינר. זאת מאחר וחתולים מנקים את עצמם כל הזמן בעזרת ליקוק גופם, וזו המקלחת הטובה ביותר עבורם. כל שטיפה במים ובסבון עלולה לגרום להם נזק לאורך זמן – גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה נפשית.  

 

קראו עוד: 12 מאכלים שאסור לחתול שלכם לאכול

עוד מאמרים בנושא

רוב המזונות התעשייתיים לחיות מחמד בשוק מכילים 40% עד 60% דגנים  העשירים בפחמימות. עיכול פחמימות צורך הרבה אנרגיה מהכלב