חתול תעלול? 5 בעיות התנהגות אצל חתולים ודרכי ההתמודדות

החתול עושה את הצרכים בבית, מכרסם לכם את הנעליים ולא מפסיק ליילל? כנראה שהוא צריך סדרת חינוך. לפניכם 5 בעיות התנהגות שכיחות בקרב חתולים ואיך להתמודד עימן

קראו עוד: מה התזונה הטובה ביותר לחתול שלך? המדריך השלם

על מנת לחיות עם בעל חיים בבית בשלום ובשלווה, לא פעם יש צורך לטפל בהתנהגויות שליליות שיוצרות כעס ותסכול. כיצד מלמדים את החתול לעשות אחרת ואיך מונעים ממנו להתנהג בצורה מסוימת שמפריעה לכם? המדריך שיעזור לכם לאבחן את הבעיה ולהתמודד איתה נכון

1. החתול נמנע מלעשות את צרכיו בארגז החול שלו

השתמשו בחול ללא ריח ובקופסה פתוחה והחליפו אותה לפחות פעם ביום. הניחו את הקופסה במקום שקט בלי הרבה תנועה, ונסו להחליף מדי פעם את הקופסא או את החול.

2. החתול מסמן או מרסס בשתן בבית

חתולים משתמשים בשתן כדי להתריע ולהרחיק חתולים אחרים, כאשר הם מרגישים לא בטוחים או כשהם מחפשים זיווג. כדי למנוע זאת, עקרו או סרסו את החתול והשתמשו בתכשיר אנזימטי במקום שבו הוא השתין. אם זה לא עוזר פנו לווטרינר.

חתול שובב, בעיות התנהגות אצל חתולים

3. החתול שורט את הרהיטים

חתולים אוהבים לשרוט כדי לחדד את ציפורניהם וכדי לסמן את הטריטוריה שלהם. נסו לשים משטחים חזקים שניתנים לשריטה במקומות שונים בבית והזמינו את החתולים לשחק בהם גם באמצעות תליית צעצועים עליהם.

4. החתול משחק באלימות או הופך אגרסיבי

חתולים בעת משחק עלולים לשרוט, לפצוע ולנשוך. אל תעודדו אותם לשחק עם ידיכם או עם רגליכם, בעיקר כשהן חשופות. תנו להם בובות או צעצועים שאיתם הוא יוכלו לשחק בבטחה ולהשתולל, כמו למשל צעצוע עכבר או אפילו שקית נייר שיכולה להעסיק אותם במשך זמן. אם החתול מגלה התנהגות אגרסיבית יוצאת דופן אל תנסו להרגיע אותו לבד – פנו לווטרינר.

5. החתול מרבה ליילל

חתולים בוגרים מיללים הרבה לאנשים (לא זה לזה). הם מייללים כדי לומר שלום, כדי לבקש אוכל או כדי להשיג תשומת לב. תנו להן את האוכל רק כשהם לא מייללים, תנו להם תשומת לב רק כשהם שקטים – כך הם ילמדו שהם לא משיגים דבר בזכות הייללות. אם עדיין הם מייללים המון – פנו לווטרינר.

קראו עוד: 4 טיפים שיעזרו לכם לשמור על פרוות החתול מבריקה ובריאה

עוד מאמרים בנושא

לא רק נשיכות של כלבים מסוכנות לבני האדם: נשיכות חתולים עלולות לגרום לזיהומים קשים
החתולים שלנו אוהבים משחקים ואתגרים זה משאיר אותם חדים וערניים לכן חשוב לבחור להם משחקים שיתאימו להם