סונובול

סונובול הוא תוכי הרוקד לפי קצב המוסיקה הפך לכוכב רשת האם הוא היחיד?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

סנובול הוא תוכי מסוג קקדו, אשר התגלה ככישרון יוצא דופן בריקוד. הוא נהייה ידוע ברחבי הרשת ב2007 לאחר שפורסם ביוטיוב סרטון שלו רוקד לצלילי הבקסטריט בויז.

עד מהרה סנובול התפרסם ברחבי העולם. הוא הופיע בתכנית האירוח הידועה של המנחה דיוויד לטרמן, וקיבל תפקיד בקמפיין פרסומי של רשת המזון טאקו בל.

סגנון הריקוד שלו היה ייחודי כל-כך עד שחוקרי מוח מומחים הכריזו כי סנובול הוא החיה הראשונה המוכרת להם אשר מצליחה לעמוד בקצב מוזיקלי מדויק כמו בני-אדם. לאחרונה, אותם חוקרים גילו עוד דבר מדהים על סנובול אשר הופך אותו לעילוי של ממש.

ניתוח של סרטונים חדשים של התוכי מראה כי בנוסף לחוש הקצב המפותח שלו, הוא מפתח לעצמו סגנונות ריקוד שונים ותנועות מגוונות שהוא יוצא בעצמו, ללא שום גורם חיצוני או אילוף של בני-אדם. הרשת מלאה בסרטונים שונים של חיות "מרקדות" החל מכלבים, קופים, דובים ועוד, ובכל המקרים ניתן להסביר את התופעה בעזרת שיטות אילוף כאלה ואחרות המרגילות את החיה לקבל צ'ופר כאשר היא עושה את התנועה ה"נכונה".

הריקוד של סנובול שונה לחלוטין, הוא ממש רוקד כמונו.

הוא אכן אולף ע"י הבעלים הראשונים שלו לריקוד של אחד משירי הבקסטריט בויז. אך לאחר זמן מה פעילים בחווה בה הוא גר באינדיאנה ארה"ב, שמו לב כי סנובול מתחיל לפתח תנועות עצמאיות ורוקד ברנדומליות מוחלטת!

הוא היחיד?

מסתבר שלא, בעקבות הגילוי של סנובול חוקרים בדקו ומצאו עוד עדויות לתוכים "רוקדים" אחרים אבל החלק המעניין הוא שלא נמצאה חיה אחרת בטבע אשר הראתה יכולת דומה, אפילו לא ממשפחת הקופים שחולקים איתנו, בני-האדם מעל ל95%- די.אנ.איי.

למה שבני-האדם יחלקו את יכולת ההבנה סביב ריקוד דווקע עם ציפורים? מיטב החוקרים מחפשים תשובה לשאלה זו ועד שהם ימצאו אותה ניתן להגיד דבר אחד:

לרקוד זה טוב!

זה מפיג מתח, מעורר חושים, מכניס לכושר גופני ועוזר ליצירת אינטרקציות חברתיות.

תירקדו – כי עם סנובול יכול – אתם יכולים.

עוד מאמרים בנושא

זן הסיסים נמצא בסכנת הכחדה תוך שנים סופרות, ללא התערבות מידית תוכי הסיסים יכחדו מהעולם.

פט נט אתר התוכן הגדול בישראל לכל מה שאתם רוצים לדעת על חיות מחמד