פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

איך הלחצים והחרדות שלנו משפיעים על הכלב שלנו – ולהיפך

מחקר מעניין שחושף מידע חדש התקשורת בינינו וההולכים על 4

 

כולנו מכירים את הקלישאה הידועה כי כלב תמיד יהיה דומה לבעלים שלו וברוב המקרים המציאות אף מוכיחה זאת. אם כך, האם הלחצים היום-יומיים הנפוצים בעידן המודרני משפיעים על הכלבים שלנו והופכים אותם לחרדתיים?

מדענים בדקו.

במחקר שנעשה באוניברסיטת  Linkoping  בשבדיה נלקחו58  בעלי כלבים, בהם 33 כלבי רועים ו25 בורדר קולי. בעלי הכלבים מילאו שאלון הנועד לבחון את האישיות והמצב הנפשי שלהם ושל הכלבים שלהם בנפרד. ובכדי לאבחן את רמות החרדה לאורך תקופה של מס' חודשים נלקחו דגימות שערה ונמדדו רמות הקורטיזול (הורמון סטרואידי שלרוב מופרש בזמן של לחץ והתעוררות נפשית).

נמצאה התאמה בין רמות הקורטיזול שהיו לבעלים ולכלב שלהם.

במילים אחרות: הייתה התאמה בין רמת הסטרס של הבעלים והכלבים שלהם. אך בהמשך המחקר - לא נראו תוצאות הפוכות. זאת אומרת: לא נמצאו ראיות כי כלבים בעלי רמת קורטיזול גבוהה משפיעים כך על הבעלים שלהם (ניתן לקרוא את המחקר המלא כאן).

במשך אלפי שנים הכלב המבויית ליווה את האדם ואחת הסיבות לחיבור החזק הזה היא יכולתו של הכלב לקרוא אותנו (מבחינת שפת-גוף וטון דיבור), להבין את רצונינו, ואף לחקות אותנו. ואותה יכולת ש קירבה בינינו לאורך ההיסטוריה עשויה להיות בעייתית כאשר הבעלים מוריש לכלב תכונות "רעות".

אבל יש חדשות טובות

המחקר הראה בבירור כי לכלבים פוטנציאל להוציא אנשים ממצבי לחץ שונים. מסיבה זאת ניתן למצוא כלבים אשר נועדו לטיפול באנשים הסובלים מפוסט-טראומה ומצבים רגשיים קשים. האהבה חסרת התנאים שחיית מחמד ובעיקר כלב יכולה להעניק מסייעת להתמודדות עם מצבים בהם אנחנו נואשות זקוקים לתמיכה נפשית, ומאחר וכמו שנמצא במחקר, הכלב מושפע מאיתנו, כשאנחנו נשתפר הוא ישתפר וכך במסגרת הטיפול הריגשי הבעלים מקבל את הדבר החשוב ביותר – חבר לתהליך שמתמודד יחד איתו.

לראייה:

האיגוד להפרעות חרדה בארה"ב הוציא המלצה רישמית לאמץ חיית מחמד כדרך פוטנציאלית להתמודדות עם גורמי הלחץ של חיי היומיום. מחקרים רפואיים הראו כי שהות במחיצת כלבים עוזר בתהליכים של הורדת לחץ הדם.

עוד מידע מעניין על תקשורת עם הכלב שלך ניתן למצוא כאן

אולי יעניין אותך:

Digital Partners

Digital Partners

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

לפרטים נוספים »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »