פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

מתה מפחד: גורת כלבים נפטרה מהתקף לב שנגרם במהלך מופע זיקוקים

ביום שבת האחרון, במהלך מופע זיקוקים מרהיב וארוך במיוחד, גורת כלבים כבת 18 שבועות לקתה בהתקף לב שהוביל למותה של האחרונה. בעלתה של הגורה המנוחה בתגובה: "משהו בתפיסה שלנו חייב להשתנות במהרה!"

 

מפגן הזיקוקים שהתרחש ביום שבת שעבר בוומבוול שבבריטניה, הותיר אחריו כעס ועצב רבים לאחר שגבה את חייה הצעירים של גורת טרייר שלקתה בדום לב כתוצאה מאותם 'מפגעים סביבתיים'. סוזן פטרסון, הבעלים הכאובה של אותה גורה מסכנה, שיתפה פוסט דואג ומזהיר במיוחד ערב המקרה ובו נכתב: "כתוצאה מכמות הזיקוקים האדירה ומהרעש הבלתי נגמר שפקדו את השמים אתמול, איבדנו טרייר צעירה כתוצאה מהתקף לב."

"אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להמשיך לנהוג בחוסר כבוד ובחוסר התחשבות כלפי בעלי החיים שחיים בקרבתנו", המשיכה גברת פטרסון המסכנה. "בבקשה מכם, תחשבו על אותם יצורים חסרי ישע! מולי (הגורה) הייתה בת 18 שבועות בלבד במותה... מפחד מאותם זיקוקים."

מתה מפחד

אותו פוסט מרגש שנכתב על ידי סוזן, זכה ללא פחות מ-60,000 שיתופים ברחבי הרשתות החברתיות בשבוע בלבד! נתון מעודד, בטח מבחינתה של גברת פטרסון שניסתה ליצור תחושות אמפתיה והזדהות בקרב הקוראים, במטרה לשנות את המצב הקיים. כמו כן, חשוב לציין שאל הפוסט המרגש התלוותה עצומה שעוסקת בפתיחה מחודשת של הדיון על החוקים והכללים על פיהם צריך לפעול בעת הדלקת זיקוקים. עצומה שעד מהרה נחתמה על ידי לא פחות מ-500,000 אנשים!!

"זיקוקים עלולים לגרום למצוקה קשה בקרב בעלי החיים", פתחה ג'ולי דורן, עורכת הדין שהחליטה לחבק חזק בשתי ידיים את העצומה ולהשתמש בה לעתירה בבתי המשפט. "הם לא סובלים רק מבחינה פסיכולוגית, אלא גם פיזית. הניסיונות שלהם להסתתר מפני אותו רעש חזק, יכולים לגרום למכות וכאבים עזים."

"כאשר מדובר ברמות רעש קיצוניות שכאלה, בנוסף לעובדה שכל ילד יכול לפוצץ נפצים במשך כל ימות השנה, כמעט ובלתי אפשרי לאפשר לחיות המחמד שלנו לחיות בשלווה נטולת הפתעות. הגיע הזמן לקום ולעשות מעשה – לשנות ולהשתפר!"

 

במקביל לעצומה של סוזן פטרסון, שוחרר כתב מחאתי נוסף הפועל למען הפסקת מכירת זיקוקים לכל רחבי הציבור; כשעל המכתב חתומים כ-170,000 תושבים שמאסו ברעיון הזיקוקים, או לפחות מאמינים כי ניתן לעשות זאת בצורה אחרת, בצורה בה אף אחד יצור חי לא ייפגע.

אולם דובר ה RSPCA-(עמותה העוסקת בטובת והצלת בעלי חיים המקבילה ל'תנו לחיות לחיות' שלנו) שידוע ככזה בעל אידיאולוגיה הרואה לנגד עיניו את שלומם של כלל בעלי החיים ללא יוצא דופן, סיפק הצהרה משלו לעיתון מקומי ששאל על דעתו: "יהיה קשה לאבחן במאת האחוזים האם מולי אכן נפטרה מרעש הזיקוקים ששטף את השמים מבלי לערוך לגופתה ניתוח שלאחר המוות."

"אין זה אומר שאני לא מסכים עם סוזן, ממש לא!", המשיך דובר ה- RSPCA. "אני בטוח ומשוכנע כי רעש או גורם מפחיד כלשהו, עלול בהחלט להשפיע על בריאותו של הכלב ואף להוביל לדום לב ולמוות. אני מקווה שיהיו לנו את הכלים לפעול בחוכמה בהמשך – זוהי לא הפעם הראשונה בה אנחנו נתקלים בקריאה שכזו אך בואו נקווה שהיה תהיה האחרונה"

 

בסקר שערכה אותה עמותה בריטית, נמצא כי 62% מבעלי הכלבים ו54% מבעלי החתולים ציינו כי חיית המחמד שלהם סובלת בעת מפגני זיקוקים ורעשים שכאלה. כתוצאה מכך, הצטרפה גם היא למחאה הקוראת להגביל את מכירת זיקוקי הדינור לתאריכים שיקבעו מראש וכמו כן להגביל את רמת הדציבלים.

קלייר מקפרלנד, פעילה נוספת בעמותה אמרה: "אנו רואים את ההשפעה של הזיקוקים על בעלי החיים מדי שנה ואנחנו יודעים שיש התנגדות ציבורית חזקה לשימוש בזיקוקים. אנו קוראים לממשלת בריטניה לפעול על פי תחושות האזרחים שלה-  תמיכה בבעלים ועזרה לבעלי החיים שלהם להתמודד בתקופה זו של השנה."

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »