פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פוביות אצל כלבים - רקע מעשי

מה הדברים הראשונים שצריך לדעת?

כלבים אינם שונים מאנשים, והם יכולים לסבול ממגוון של בעיות גופניות, בדיוק כמונו. לכן חשוב לזכור שהם יכולים לסבול גם ממגוון של בעיות נפשיות, כמו חרדה, דמנציה ופוביות בדיוק כמונו.

זה חשוב במיוחד בתקופה מאוד עמוסה זו של השנה, כאשר ייתכן שחיית המחמד תצטרך להיות רחוק ממך במתקן פנסיון, או בבית איתך, שם הם יכולים להיות מוצפים בהרבה מבקרים ושינויים בשגרה במהלך כל תקופת החגים.

פוביה היא כל דבר שמביא לתגובת פחד בלתי נשלטת, ולעתים קרובות גורמת להתנהגות קיצונית. לא תמיד ניתן יהיה לקבוע מלכתחילה מה גרם לפוביה, 
ולמעשה זה נחשב לעתים קרובות לתכונה תורשתית. 

הדבר החשוב הוא לדעת לזהות את הפוביה אצל חיית המחמד שלך, ואז לנקוט בצעדים כדי להבטיח את שלומה. אם מתרחש אירוע טריגר ליצירת תגובה. לעתים קרובות, פוביות אלה קשורות לאירועי רעש עזים, כמו עבודות אש או רעמים, אך פוביות רבות אחרות יכולות להתפתח, כמו פוביות מצלליות או פחד מזרים.

אם לחיית המחמד שלך יש נטייה להתנהגות קיצונית שמופעלת תמיד על ידי אותו אירוע, זה אומר שאתה יכול לזהות את הגורם לפוביה שלהם. לדוגמא, אם סופת רעמים גורמת לכלב שלך לברוח ממך, להסתתר, לרעוד, לנבוח או להפגין התנהגות מסוכנת שעלולה לגרום להם לפצוע את עצמם, או את הסובבים אותם, אז אתה יכול  לפעול בידיעה שחיית המחמד שלך עשויה להזדקק לסיוע לפני הגעת סערה בכדי להבטיח את ביטחונם.

במילים אחרות - חשוב לשים לב מתי הפוביה מגיעה, להתכונן בהתאם, וליידע את הסובבים.

בהמשך כדאי להתייעץ עם וטרינר או יועץ התנהגותי לבעלי חיים ולנסות לעזור לחיית המחמד שלך להתגבר עליה.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »