פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

שוברים שיאים –21 גורים הגיחו לעולם בהמלטה אחת

שיא גינס מרגש של מספר גורים בהמלטה אחת ללא ניתוח קיסרי והתערבות רפואית

שיא חדש בהמלטת גורים


השבוע האחרון היה שבוע חסר תקדים בעולמם של הכלבים, בטח אם שואלים את ג'ואן היין ואת מרי ג'יין שהיו נוכחות לאחת ההמלטות היותר מרגשות שידעה האנושות – 21 גורים בהמלטה טבעית לחלוטין נטולת כל התערבות של גורם מלאכותי. ג'ואן שנכחה לאורך כל הדרך בתהליך ההיריון של מרי ג'יין, הופתעה רבות לנוכח התוצר הסופי שהגיע בדמות 21 גורים חמודים ומתוקים(!); זאת לאחר שנאמר לה בשלבים המוקדמים יותר שמדובר בהמלטה נורמטיבית לחלוטין של בין שישה לשמונה גורים לכל היותר.

 

שיא גינס המלטת גורים

 

ללא ניתוח קיסרי

מרי ג'יין שילדה את גוריה ב-20 לנובמבר, הייתה רחוקה 'רק' שלושה גורים מהשוואת אותו שיא גינס שעומד על עשרים וארבעה גורים בהמלטה אחת – שיא אשר נקבע על ידי טיה, כלבה מגזע מסטיף נאפוליטני ממחוז קיימברידג'שייר שבאנגליה. אלא שבשונה מטיה אשר ההמלטה שלה נעשתה בצורה מלאכותית (ניתוח קייסרי), מרי ג'יין המליטה את כל עשרים ואחד הגורים שלה באופן טבעי לחלוטין – דבר שלמעשה מיקם את האחרונה בראש רשימת ההמלטות מבחינת מספר הגורים שהגיחו לעולם כתוצאה מהמלטה בודדת אחת. "כשהווטרינרים סיפרו לי שככל הנראה ההמלטה תכיל מספר רב יותר של גורים, עניתי להם 'אין מצב!'", סיפרה ג'ואן. "אני כל כך גאה בה (מרי ג'יין) – היא פשוט עשתה את זה בכוחות עצמה כשאנני ורות' (וטרינריות מוסמכות) ליוו אותה לאורך כל התהליך מבלי להתערב בהיריון ובלידה עצמה". לרוע המזל, שישה מהגורים שנכחו באותה המלטה נולדו ללא רוח חיים כשאחד מהנותרים פסח מן העולם זמן קצר למדיי לאחר נשימתו הראשונה.

כל 14 הגורים הנותרים ששרדו את המלטה, נולדו בצבעי שחור ולבן אותם הם קיבלו מהאמא מרי ג'יין, כשפניהם דווקא היו דומות יותר לזה של האבא (שילוב מיוחד ויפהפה של בולמסטיף ורוטוויילר). כמו כן, כולם כאחד נקראו על שם חטיפי שוקולד כזכר לאותה לידה מרגשת וכה מתוקה במינה. לעת עתה, כל הגורים שוהים ביחד עם האמא על פי המלצותיהם של הווטרינרים בכדי לקבל את הערכים התזונתיים והבריאותיים הנדרשים להתפתחותם המלאה והתקינה. ג'ואן הנרגשת סיפרה על המצב הלא כל כך שגרתי שנוצר. "למרי ג'יין יש רק תשע פטמות וארבעה עשר גורים להאכיל ולכן כולנו נרתמנו למשימת האכלה כשאנחנו עושים זאת באמצעות בקבוק בכל שעתיים".

בנוסף, בכדי להבטיח את שלומם של הגורים המתוקים ואת תשומת הלב לה הם זקוקים, בנתה ג'ואן בכוחות עצמה מן עריסה גדולה שתכיל את מלוא הגורים ביחד עם האמא כשג'ואן עצמה ישנה לידם במטבח לאורך כל התקופה הנ"ל. לאחר שהגורים יגדלו במעט ולמעשה יוכלו להתקיים ללא נוכחותה של האמא בקרבתם, יימסרו הגורים למספר משפחות החיות באזור שכל כך כמהות לצרף לחיקם גורים 'מיוחדים' שכאלה מאותה לידה מפורסמת. ובאשר למרי ג'יין התשושה – לאחר המאמץ האדיר שהיא השקיעה, היא תהנה מאהבתה הבלתי נגמרת של ג'ואן ומהכרתה ככלבה הפורייה ביותר שנוכחת בעולמנו נכון להיום.

נקווה בשבילה שהתואר הבלתי רגיל לו היא זכתה יישאר איתה לכמה שיותר זמן – היא ללא ספק ראויה לו!

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »