פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד: על סיירת הכלבים שהצילה את חייהם של 45 קרנפים

קבוצת כלבים הפועלת כ'סיירת חילוץ והצלה' לחיות בר על אדמת אפריקה, שינתה את כל חוקי המשחק וזאת לאחר שהצילה את חייהם של לא פחות מ-45 קרנפים הנמצאים בסכנת הכחדה.

 

בשנים האחרונות, כתוצאה מהעלייה הדרסטית במספר חיות הפרא ההולכות ונכחדות, החלו לא מעט חוקרים ואנשי טבע לרכז את מאמציהם בכדי להבטיח את שלומן ונוכחותן של אותן חיות פרא מסכנות למשך שנים רבות. אחד הפרויקטים היותר בולטים ביעילותו, שמעבר לכך הצליח גם לשבות את ליבנו בן רגע, עוסק בגידול ואילוף כלבים להגנה על חיות בר – פרויקט מיוחד במינו שאף הספיק כבר לקצור את פירותיו כפי שתקראו בהמשך.

סיירת כלבים

אותן קבוצות כלבים, שכבר מן הרגעים הראשונים לחייהם מתחנכים למען המטרה הנעלה שהזכרנו קודם לכן, למעשה מורכבות ממספר גזעי כלבים שונים אשר מסיימים את הכשרתם המקצועית כבר בהגיעם לגיל 18 חודשים.

שון וילז'ואן, בעל חברת הפקות סרטים שמתגורר בקייפ טאון שבדרום אפריקה, החליט לתעד את אותם כלבים גיבורים כחלק מהשגרה יוצאת הדופן שלהם על האדמה החמימה של אפריקה. "במסגרת המידע והחומרים שאספנו עד כה, אני יכול לאשר בפה מלא ביטחון שהפרויקט הזה הציל לא פחות מ-45 קרנפים מאז שהוקם בפברואר 18!", פתח שון בהתלהבות.

"באזורים בהם פועלים אותן סיירות כלבים, אחוז ההצלחה שלהם עומד על כ-68% בעוד שבאזורים האחרים אחוז ההצלחה נע בין 3 ל-5 אחוזים", סיפר מר וילז'ואן הנרגש. "כשחושבים על זה, המהלך שלמעשה שינה את חוקי המשחק היה לאפשר לכלבים תנועה חופשית מבלי להגביל אותם ברצועה – כלבים מסוגלים להתחקות אחרי בעלי חיים אחרים, בשונה מאיתנו בני האדם, ולכן היה חשוב שנבין שהכלבים הם אלו הנחוצים במאבקים הללו ולא אנחנו."

"תוצאותיו של הפרויקט אמנם לא איחרו להגיע, אך שלא תטעו – אנחנו נמצאים ממש בהתחלה! הפרויקט מסייע להבטיח את הישרדותם של אותם בעלי חיים ובראשם את הישרדותם של הקרנפים, שכידוע לכולנו מתגוררים כאן באפריקה כ-80% מכלל אוכלוסייתם. רק לצורך הבנה, בעשור האחרון איבדו הקרנפים לא פחות מ-8000 אחים ואחיות כחלק ממסעות הציד השונים שנערכו ביבשת – נתון מטורף, בהתחשב בעובדה שמדובר בבעל חיים שנמצא בסכנת הכחדה ממשית!"

בין הגזעים השונים שניתן למצוא כחלק מאותן סיירות כלבים אמיצות, הבולטים ביותר הם לא אחרים מאשר קונהאונדים, רועים בלגים, פוקסהאונדים ובלוטיק קונהאונדים; כשהמשותף לכולם הוא כוחם הפיזי האדיר שהולך יד ביד עם האינטליגנציה והצייתנות הבלתי רגילות שמאפיינות אותם – דבר שלמעשה הופך אותם למושלמים למשימה.

"הם (הכלבים) מתחילים להתאמן כבר בגיל צעיר מאוד ולמעשה הם 'מכווננים' למשימה כבר מן הרגע הראשון", המשיך שון. "הם בעצם לומדים איך לעקוב אחרי בני אדם ולנטרל אותם כאשר הם מאיימים לפגוע בבעל חיים כזה הוא אחר. בעיקרון הכלבים מוכנים כבר מגיל חצי שנה מבחינה פיזית אך הם עדיין אינם מספיק בוגרים בכדי להתמודד עם הלחצים והמתחים המאפיינים את עבודתם. כפי שנוכחנו לגלות, גיל 18 חודשים הוא הגיל הנכון ביותר לתחילת עבודה מבחינתם של הכלבים."

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »