פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

המסעדן שהפך לטייס לבע"ח

דוגמא לעזרה אצילית לבע"ח בזמן הקורונה

אדוארד סייטן, מסעדן משיקגו, חי את החלום האמריקאי כאשר מגפת הקורונה פגעה. בשנת 1992, כשסייטן היה בן 19 הוא היגר לארצות הברית מרומניה - ולא דיבר מילה באנגלית.

הוא עבד בבנייה כמה חודשים לפני שהתחיל לעבוד כרץ אוכל במסעדה האיטלקית Club Lucky. במהלך השנים הבאות, הוא למד אנגלית ובשנת 1997, אחד הברמנים שאל אם הוא רוצה לעזור בפתיחת מסעדה, וכך הוא הפך לשותף בקבוצת One Off Hospitality Group, שפתחה מסעדה המתפארת בכוכב מישלן.

למרבה המזל, סייטן מצא דרך יוצאת דופן להתמודד עם אתגרים אלה. הוא הבעלים של מטוס ישן - "רוב המכוניות על הכביש עולות הרבה יותר מהמטוס שלי", הוא אמר - ולפני שנתיים הוא התחיל להתנדב בעמותות Pilots N Paws.

 

 

Pilots N Paws היא רשת ללא מטרות רווח של טייסים מתנדבים שמטיסים כלבים וחתולים בסיכון להיות מורדמים לארגוני הצלה ללא הרגה ומשפחות אומנה ברחבי ארצות הברית. סייטן הטיס באופן אישי מעל 40 חיות מחמד לבטיחות הקבוצה.

ב- 14 באוקטובר הטיס סייטן שני כלבים משיקגו לאוהיו, שם הוביל אותם טייס אחר לתוכנית כלבי כלא בפנסילבניה כדי לאמן אותם לאימוץ. פרנק, פויינטר גרמני קצר שיער, נמצא נטוש באמצע שום מקום עם כוויות במצחו, ברגליים, בבטן ובגב מכיוון שהוא שימש כמטרה לתרגול יריית זיקוקים.

 
בעוד שפעולות כאלה של התעללות בבעלי חיים ממלאות את סייטן בכעס ובעצב, הוא מקבל השראה גם מהחזוק הנפשי של כלבים כמו פרנק. שמצליח לסמוך עליו מספיק ולא לבכות או לנבוח בזמן הטיסה. למעשה, פרנק טוען כי מעולם שום כלב לא נבח בזמן הטיסה איתו. "חלק מהכלבים חוששים מעט לעלות למטוס, אך ברגע שהם עולים והטיסה ממריאה הם משתתקים ונהייתם רגועים"

התשוקה של סייטן להצלת בעלי חיים הביאה אותו לנהל את תוכנית #WeFoster לחיבור עובדים עם הזדמנויות  שונות לאומנה ואימוץ כולל עזרה כספית לכיסוי עלויות המזון והטיפול בחיות מחמד.

 

 

לדבריו, התנדבות ב- Pots N Paws הייתה התחליף הטוב ביותר שהוא יכל למצוא לעבודתו טרום התפשטות נגיף הקורונה. "אני חושב שזה עושה כל כך הרבה לנשמה שלך כשאתה מתחיל להתנדב, באופן כללי, לכל דבר," אמר. "אבל מבחינתי, בגלל האהבה שלי לבעלי חיים, זה גורם לי להרגיש כל כך טוב וכל כך שלם וכל כך מאושר בסוף המשימה בידיעה שעזרתי לחיה להגיע לחיים טובים יותר."

 

לדף הפייסבוק של העמותה >>>  Pilots N Paws

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »