פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

הכל מתחיל בחינוך: חמישה טיפים לאילוף יעיל של כלבכם

| מאת מערכת Petnet

כמה זמן כדאי להקדיש לאימון הכלב בכל יום, איזה ציוד יסייע לכם באילוף ומה הקשר בין בחירת השם לחינוך מוצלח? מדריך עשה זאת בעצמך לאילוף כלבכם

 

בדומה לחינוך ילדים, גם אילופו של חבר המשפחה הצעיר הוא תהליך ארוך הדורש סבלנות ומקצועיות. אם אתם מתכננים לקבל תוספת חדשה ושעירה לביתכם בזמן הקרוב, כדאי לבחור אילוף כלבים מקצועי כדיי להקנות לכלב הרגלים מסוימים. אם בכל זאת מתחשק לכם להתוות את הדרך בעצמכם, קיבצנו עבורכם מספר טיפים יעילים שיעזרו לכם להתחיל.

 

1.  בחרו נכון

בחרו בכלב שיתאים לאורח החיים שלכם. אם אתם ספורטיביים בחרו בבן לוויה בעל אופי נמרץ שיצטרף אליכם ולמדו אותו כיצד להתנהג גם בחוץ. אם אתם טיפוסים ביתיים, בחרו בכלב רגוע והרגילו אותו אל הסביבה הפנימית.

 

2.  תנו שם שיתגלגל על הלשון

גם לבחירת השם לחיית המחמד החדשה כדאי להקדיש מחשבה. תנו לכלב כינוי פרקטי וקליט, אותו יוכל ללמוד מהר, זאת כדי שתוכלו לקבל את תשומת לבו במהלך האילוף. כדאי לנקוב בשמו פעמים רבות בזמן שאתם משחקים איתו, מלטפים אותו ומאמנים אותו.

 

אילוף כלבים

 

3. הגדירו זמן ביום לאילוף  

הקדישו רבע שעה עד 20 דקות ביום לאימון פורמלי. בשאר הזמן הוא ימשיך להתאמן בכל אינטראקציה שתהיה לכם עמו. חשוב לשים לב כי הוא מקפיד על דפוסי ההתנהגות אותם למד, גם לאחר זמן האילוף המוגדר.


4. היו רגועים וטבעיים בזמן האילוף

התנהגות עצבנית ורגשנית מצדכם תביא לתוצאות פחות טובות מצד הכלב. זכרו שהאילוף נעשה כדיי לעודד את חיית המחמד לדבוק בהתנהגויות רצויות ולהעניש אותו על דפוסים שליליים. 

 

בחרו להתחיל עם כמה התנהגויות בסיסיות חשובות לכם. כמו "לשבת", "לעמוד", "להביא", "לחכות" וכדומה. זכרו לתגמל אותו על כל התנהגות טובה ולעודד אותו, ולהעניש אותו על התנהגות לא טובה. התמדה היא שם המשחק.

 

5.  בחרו את הציוד המתאים

רצועה ארוכה מספיק וקולר נוח הם בסיס טוב להתחלה. נוסף על כן, חטיפים לכלב מסייעים לאימון ויספקו לו מוטיבציה להתנהגות ראויה. חטיפים מכל הסוגים ניתן למצוא בכל חנות חיות בתל אביב.

כמובן שמומלץ להתייעץ עם מאמן מקצועי לגבי אמצעים נוספים שיכולים לסייע לכם.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »