פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

רקפת הבוקסרית וקוצב הלב

רקפת כלבה מסוג בוקסר בת 4 ,גרה בביתנו כבר 3 שנים . בערך לפני כשנה רקפת נחשדה כחולת אפילפסיה (''מחלת הנפילה''). התקפי אבוד-הכרה התרחשו בתדירות של אחת לשלושה ארבעה חודשים. עד לאחרונה תדירותם עלתה ולפני כחודש וחצי הגיעה ל 5-6 ביום ומעלה. השיא היה 12 התקפים בשעה.


כעת נותר השלב הבא שהיה בידיו של ד''ר דן אוהד (בתמונה משמאל, עם רקפת). הניתוח ארך כ-3 שעות אך ההמתנה שלי ושל אשתי, שהיתה מורטת עצבים, ארכה כ 8 שעות .

הניתוח עצמו היה מורכב מ 2 שלבים: השתלת קוצב זמני ללא הרדמה מלאה אלא רק "טשטוש" על מנת שהלב לא יפסיק לפעול בזמן השראת ההרדמה המלאה, ולאחר מכן השראת ההרדמה המלאה והשתלת הקוצב הקבוע. בניתוח עצמו נכחו שרון אנדרס מחב' GAMIDA MEDEQUIP , ד"ר דן אוהד ורופאה מרדימה, ד"ר אנה אפשטיין . עם סיום התהליך בצעו הרופאים צילומי רנטגן בהם ניתן לראות את הקוצב בתוך גופה של רקפת. עותקים דיגיטאליים של צילומי הרנטגן נשלחו אלינו למזכרת והם מצורפים גם כאן, אחד במבט מצד שמאל, ואחד מכיוון עצם החזה. לאחר הניתוח רקפת הייתה כמעט 24 שעות ביממה בהשגחה. אחרי הכל, כלב לא מבין שאסור לו לגרד את אזור התפרים או להשתולל. אני ואשתי היינו קמים באמצע הלילה ובשעות בוקר מוקדמות על מנת לתת לה את התרופות. בזמן שהיינו יוצאים לעבודה רקפת הייתה נשארת אצל חמותי (יותר קל לפי דעתי לטפל בתינוק).

יש לציין שכל הנזכרים לעיל פעלו בהתנדבות. כל ביקור תקופתי מחייב נוכחות של שרון אנדרס וד''ר דני אוהד, והם עושים זאת באהבה. לכן אני לא יודע אם הייתי יכול לספר לכם על כל זה אילולא מעורבתם החשובה שבלעדיה אני לא יודע אם הייתי יכול להרשות לעצמי, מבחינה כלכלית, את כל הטיפול הזה. רק קוצב לב עולה בין 1500-2500 $ שלא לדבר על הניתוח עצמו והבדיקות החוזרות .

נכון להיום רקפת חיה וקופצת, עדיין תחת השגחה אבל בשלבים סופיים של החלמה. אם הכל יעבור בשלום צפויים לה עוד חיים ארוכים וטובים, בזכות טוב לבם ונכונותם של אנשים טובים!!! *קישורים:@ אתר החברה שתרמה את הקוצב

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »