פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פטרת עור בחתולים

מבוא פטרת עור בחתולים, או בשמה האחר ringworm, היא אחת המחלות שיותר מטרידה בעלי חתולים כאשר מופיעה בעיית עור בחיית המחמד. הדאגה נובעת מכך שמדובר במחלה שמדביקה גם בני אדם ולכן ווטרינרים נדרשים להתייחס לנושא פעמים רבות. עם זאת, המחלה אינה נפוצה כפי שחושבים ולמעשה מדובר באחת המחלות הנפוצות שמאובחנות בטעות.


טיפול הטיפול בפטרת עור משלב טיפול סיסטמי (טיפול כללי שניתן בכדורים לפה) וטיפול מקומי על העור עצמו במשחה ו/או שמפו מיוחד. הטיפול נמשך לפחות שבועיים לאחר שהפטריה נעלמה ולרוב לא פחות מארבעה שבועות. במקרים של זיהום מפושט בחתול ארוך שיער גם מומלץ לספר את החתול. חלק חשוב מהטיפול הוא למנוע זיהום סביבתי והדבקת בע"ח אחרים – לשם כך, יש לבודד את החתול הנגוע ואף לטפל בו בעזרת כפפות. כמו כן חשוב לשאוב אבק בבית, לכבס מצעים ולחטא כלים שהחתול משתמש בהם כגון ארגז החול, כלי אוכל, מיטת שינה וכדומה. אם יש חיות נוספות בבית יש לבדוק את כולם לפטרת.

לסיכום, מדובר במחלה שאינה נפוצה אך חשיבותה רבה מאוד בגלל הזיהום הסביבתי והסכנה לבע"ח אחרים ולבנ"א. לפני הטיפול חייבים להיות בטוחים שאכן מדובר בפטריה כי מדובר בטיפול לטווח ארוך שדורש סבלנות רבה ויש בעיות עור אחרות שיכולות להראות דומה אך עם טיפול שונה לחלוטין. לכן, כאשר מופיעה בעיית עור בחתול, גם אם היא נראית קטנה ושאינה מפריעה יש לקחת את החתול לבדיקה אצל הווטרינר.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »