פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

המדריך המלא: כך תשמרו על חיית המחמד שלכם בחורף

| מאת מיטל עובדיה, מערכת Petnet

איך ניתן לשמור על חום הגוף של הכלב במלונה? מדוע צריך להיזהר במיוחד מתנורי ספירלה אם מגדלים חתולים? ולמה אסור להעביר מכרסמים לחדר בטמפרטורה שונה? המדריך המלא לשמירה על חיות המחמד בחורף

 

 

מזג האוויר החורפי השורר בארץ דורש מאיתנו התנהלות מיוחדת: בגדים ארוכים יותר, חימום הבית ותזונה מתאימה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שלא רק אנחנו נדרשים להתאים את גופנו לחורף, אלא גם חיות המחמד שלנו. איך מכינים, אם כן, את הכלב, החתול, בעלי הכנף והמכרסמים לעונה הקרה?

 

כלבים

 

 • כלבים החיים מחוץ לבית, בגינה או במחסן, דורשים מלונה אטומה ומבודדת. יש לוודא שהמלונה חסינה לגשם ולרוחות, ומצוידת בשמיכות יבשות וחמימות, על מנת לשמור על חום גופו של הכלב. במידת האפשר, ניתן להרכיב גוף חימום במלונה - אך חשוב לעשות זאת בצורה מבוקרת ולאחר התייעצות עם איש מקצוע, כדי למנוע מצב של התחשמלות או שריפה.

כלבים בחורף. עלולים לחשוש מברקים ורעמים

 • כלבים עלולים לחשוש מפני ברקים ורעמים. לכן, בין אם הכלב חי בתוך הבית או מחוצה לו, הקפידו לעקוב אחר תגובותיו בעת הסופות. הרעשים החזקים והאור הפתאומי עשויים להבהיל אותם, ליצור אצלם חרדה, ואף לגרום להם לברוח מהבית. לטפו אותם, הקנו להם ביטחון ונסו, עד כמה שניתן, לשמור עליהם קרובים אליכם.
 • גם כלבים יכולים לסבול מהצטננות ומנזלת, ולכן חשוב לשמור את הטלפון של הווטרינר בהישג יד.
 • כלבים קטנים מתקשים לשמור על חום גופם, ולכן מומלץ לעטוף אותם בבגד חם המותאם לגופו של הכלב. הבגד העוטף יקנה להם ביטחון, יעזור להם לשמור על חום הגוף וישמור עליהם בעונה הקרה. הקפידו לרכוש בגד התואם את גודלו ומבנה גופו של הכלב.

 

חתולים

 

 • חתולים מתקשים לשמור על חום גופם בחורף, ולכן חשוב למנוע מהם יציאות מהבית בימים הקרים. יש לשמור עליהם בתוך מבנה חם ובטמפרטורה קבועה.

חתולים בחורף. מתקשים לשמור על חום גופם

 • חתולים נמשכים מאוד למקומות נעימים הפולטים חום, ולכן גופי חימום מסוכנים להם במיוחד. תנורי גז, ספירלה וכדומה, מהווים מוקד משיכה לחתול הביתי, והוא ינסה להיצמד אליהם כמה שיותר, ובכך יסכן עצמו בכוויה. יש להקפיד להרחיק את החתול מהמוקדים המסוכנים לו.
 • העונה הקרה שומרת על רובנו מכורבלים בתוך הבית וחסרי פעילות גופנית, והדבר אינו שונה אצל חתולים. כדי לשמור עליהם פעילים ונמרצים, רצוי לבדר אותם במשחקים ושעשועים בתוך הבית, גם אם הם אינם יוצאים החוצה.

 

מכרסמים

 

 • מגדלים את המכרסמים הגינה? הקפידו שהכלוב יהיה מוגן מפני רוחות וגשם, וכן בעל טמפרטורה קבועה. במידת האפשר, רצוי מאוד להכניס אותם הביתה בעונה החורף. המכרסמים זקוקים למצע יבש וחמים שניתן להתחפר בו.
 • המכרסמים זקוקים לטמפרטורה קבועה, ולכן לא מומלץ להשאיר את הכלוב בחדר מחומם או להעביר אותו לחדר קריר. יש להקפיד עד כמה שניתן על טמפרטורה קבועה למשך כל שעות היום.
 • אין צורך לשנות את התזונה של המכרסמים בעונת החורף, אך כן ניתן לפנק אותם במזון איכותי ועשיר. השרקנים, אגב, ישמחו לתוספת ויטמינים בדמותם של פירות וירקות טריים.

 

בעלי כנף

 

 • תוכי דורש יציבות. המיקום של הכלוב שלו צריך להיות קבוע, ולכן לא מומלץ להעביר אותו מחדר לחדר. אם התוכי שוכן בחדר שאינו מחומם כראוי, העדיפו לחמם את החדר ולא להזיז את הכלוב.

תוכים בחורף. דורשים יציבות

 • בעלי הכנף זקוקים לסביבה חמה ומוגנת מפני רוחות. וודאו כי הכלוב ממוקם לא בסמוך לחלון או לפתחים. אם מיקמתם את הכלוב בגינה, רצוי מאוד להכניס אותו למקום חמים וחסין לקור. אם לא ניתן, הקפידו לכסות את הכלוב ביריעות מבודדות ושקופות.

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »