חפש בעלי מקצוע:

מצאתם כלב משוטט ואינכם יודעים מה לעשות? המדריך המלא

15/05/2016

נתקלתם בכלב תועה ואתם מעוניינים לעזור? יש כמה דברים שעשויים להגדיל את הסיכויים שהכלב יוחזר לבעליו ושלא יאונה לו כל רע. 9 טיפים שיעזרו לכם להחזיר אותו הביתה בשלום


1.    גשו אליו בזהירות

ראשית כל, במידה והכלב נראה תוקפני או מפוחד - אל תיגעו בו. התקשרו מיד למקלט חיות או לעמותת תנו לחיות ודווחו עליו. כלבים שחוו טראומה או שמצויים במצב של מצוקה עלולים לנשוך אתכם, ואין לדעת אם הם אכן מחוסנים ובריאים.  


2.    תנו לו עזרה ראשונה

לרוב, כלב שנמצא משוטט לבדו ברחוב הינו צמא ורעב. כעזרה ראשונה ספקו לו מים, ואם ניתן מעט אוכל מותאם לכלבים.  


3.    גשו אליו בעדינות

כלבים סומכים על ריח כדי לקבוע מי מהווה עבורם איום. נסו להושיט אליו יד – אם הוא מגיב טוב לטפו אותו מעט. לאחר מכן, בדקו את הקולר וחפשו תגית עם שם הבעלים. עשו זאת לאט ובעדינות ובאופן כזה שהוא לא יוכל להפנות את פניו ולנשוך אתכם. 


4.    חפשו את השבב

אם אין פרטים של הבעלים על הקולר – חפשו וטרינר באזור מגוריכם או פנו לעמותת "תנו לחיות לחיות" ופנו אליהם כדי לאתר את השבב (צ'יפ) של הכלב. על פי חוק בעלי כלבים מחוייבים לסמן את הכלבים שלהם בשבב אלקטרוני. זהו תנאי הכרחי לקבלת חיסון כלבת, שגם הוא חובה על פי החוק. בדיקת שבב נערכת על ידי סורק מיוחד שנמצא בכל מרפאה וטרינרית. לרוב מופיעים על השבב פרטים כללים על הכלב  כגון שם, תאריך לידה, גזע, האם מעוקר/מסורס, ופרטי הבעלים. במידה ולא מופיעים פרטי הבעלים, אך מופיע שם של הוטרינר אשר חיסן את הכלב, ניתן לפנות לאותו וטרינר ולנסות ולהתחקות אחר הבעלים באמצעותו.

מה עושים כשמוצאים כלב אבוד


5.    דווחו לרשויות

במידה ואין לכלב שבב והחלטתם להשאיר אותו אצלכם בינתיים עד שתאתרו את הבעלים –דווחו על כך לאחת הרשויות המטפלות בנושא. רוב הסיכויים שגם הבעלים יתקשר אליהם והם יוכלו לחבר ביניכם. אין זה שכיח שאנשים נוטשים כלבים אז קחו בחשבון שהוא ישהה איתכם לזמן מוגבל.


6.    תלו שלט

תלו שלט "כלב נמצא" במקום שמצאתם אותו והשאירו את מספר הטלפון שלכם כדי שיוכלו ליצור עמכם קשר במידת הצורך. 


7.    פרסמו מודעה באינטרנט

הפיצו את תמונת הכלב ואת פרטי ההתקשרות שלכם בקבוצות המתאימות בפייסבוק ו/או באינטרנט (באתרים כגון פט-נט, יד-2 ובלוחות אבידות ומציאות נוספים ברחבי הרשת).


8.    בדקו את הבעלים

במידה ומישהו יוצר עמכם קשר וטוען שהוא הבעלים של הכלב, בקשו ממנו לתאר את הכלב כדי שתהיו בטוחים שאתם אכן מוסרים את הכלב לאדם הנכון, בייחוד במקרים בהם מדובר בכלב גזעי. 


9.    עזרו לו למצוא בית

במידה והכלב שוהה אצלכם כבר זמן מה ואינכם מצליחים לאתר את הבעלים עומדות בפניכם מספר אפשרויות: הראשונה היא שתאמצו את הכלב – שזה כמובן מבורך – או שתמשו עבורו בית אומנה עד אשר ימצא פתרון אחר. במידה ואינכם יכולים, מכל סיבה שהיא, לשמור על הכלב, בדקו אפשרות למצוא לו בית אומנה אחר. שאלו מכרים, חברים, בני משפחה ופרסמו ברשתות החברתיות כדי לנסות למצוא מישהו שיסכים לארח את הכלב באופן זמני. עדיף שאותו אדם יהיה מישהו שאתם סומכים עליו כמובן. האפשרות השלישית היא לשכן אותו בבית מחסה של עמותה. הדבר החשוב ביותר הוא, שלא משנה מה - אל תחזירו אותו בחזרה לרחוב. גם אם האופציה של בית מחסה נשמעת פחות אטרקטיבית, היא עדיפה על פני חיי רחוב מסוכנים.

 

אולי יעניין אותך:

קניון לחיות - גארדן סנטר בבאר שבע

קניון לחיות - גארדן סנטר בבאר שבע

מוכרים באהבה! המקצוענים בשירות ובאיכות

להמשך קריאה »

רשת זולו

רשת זולו

כל חיה והזולו שלה. מונה 10 סניפים ברחבי הארץ

להמשך קריאה »