פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

הטיפול בחיית המחמד המזדקנת : "גיל הזהב"

מסתבר שגם כלבים וחתולים מזדקנים ומסתבר שגם הם כמונו "מתקלקלים" עם השנים והגיל , וכי ניתן לנקוט באמצעים ( בדיוק כמו אצלנו) על מנת לשמור את המערכת בריאה לאורך זמן ככל הניתן.

הטיפול בחיית המחמד המזדקנת  :

גיל הזהב או ההזדקנות טומן בחובו שינויים פיזיולוגיים רבים כמו עודף משקל במקביל לירידה בפעילות גופנית , כמו הידלדלות מסת השריר , ירידה ביעילות מערכות פיזיולוגיות כמו לב , כליות , מערכת עיכול , ירידה ביעילות המערכת החיסונית המגדילה את הרגישות למחלות , ירידה בכושר הריפוי העצמי של הגוף וכושר בניה מחודשת הגורמת לעודף שחיקה בגיל המבוגר ולבעיות מפרקים כרוניים.
אין לי אשליה כי לא ניתן לעצור את הבלתי נמנע , אך אנו יודעים כי ניתן לדחותו וכן ניתן להגיע אליו במצב גופני טוב וללא סבל מיותר או בקיצור לשפר את " איכות החיים" של בעל החיים הבוגר, זאת בתנאי שמחלות טיפוסיות לגיל הזהב יאובחנו מוקדם ככל האפשר.
ולכן אני ממליץ על מספר צעדים:
1.תזונה נכונה לגיל הזהב.
2.תוספת ויטמינים לגיל הזהב.
3. היגיינת פה.
4.מעקב בריאותי בבית.
5.בדיקות וטרינריות לגיל הזהב.


1.תזונה נכונה לגיל הזהב.
יש לספק לכלב הבוגר מזון המתאים לשינויים ,לדרישות , לצרכים,לספיגה וליכולת העיכול של הגוף המזדקן. ולכן מגיל 9 ומעלה אנו ממליצים לעבור למזון סניור המותאם לכלבים וחתולים זקנים.
מזון זה יכיל פחות שומנים -למניעת משקל יתר , תוספת סיבים הזנתיים -לשיפור תנועת המעיים וכתוסף לחיידקי פירוק המזון. ויטמין אי ובטא קרוטן לחיזוק מערכת החיסון . חומצות שומניות הכרחיות כאומגה 6 אומגה 3 לעידוד פרוה יפה ומבריקה,ותוספת של גלוקוזמין וחונדרוטין לתמיכה בריקמה סחוסית של המפרקים. מזון שכזה המומלץ על ידינו הוא יוקנובה סניור פלוס.

2.תוספת ויטמינים לגיל הזהב.
יש לתת תוספת של מולטי ויטמינים באופן יומיומי קבוע לכלבים וחתולים זקנים על מנת לפצות על ירידה ביכולת הספיגה והעיכול וכן על הצרכים המוגברים של הגוף וכן על צריכה מופחתת של מזון.

3. היגיינת פה.
עם הגיל והשנים חלה הדרדרות במצב הפה והשיניים במרבית בעלי החיים : שחיקת שיניים , נסיגת חניכיים ,חורים , ואבנית המצטברת במהירות יתר על חלקים חשופים של שורש השן.
צחצוח יומיומי של שיני חיית המחמד המזדקנת בתוספת משחקי עצם לכירסום וכן טיפול אבנית שנתי או דו שנתי אצל הוטרינר, יבטיחו מניעת כאבי שיניים מיותרים. (זיכרו כלבים אינם בוכים או מתלוננים על כאבי שיניים : הם פשוט אוכלים פחות!!!)כיום יש גם מזונות בהם מינרלים שונים (מיקרו קריסטלים) המפחיתים את היווצרות אבן השן במידה ניכרת.


4.מעקב בריאות ביתי.
אתם מטפלים ואוהבים את כלבכם שנים רבות יום יום , בוקר ולילה , ולכן ביכולתכם להרגיש בשינויים מזעריים ביכולת הגופנית ובהתנהגות חיית המחמד שלכם.
השקיעו מספר דקות בטבלת השוואת הגילים לבני האדם המצורפת בעמוד הבא והשלימו את השאלון המצורף לאחריו, ודונו עליו עם הוטרינר שלכם במפגש הבא.
מה שנראה לכם כסימן זקנה תמים , יכול להיות סימן ראשוני של מחלת זיקנה הניתנת לטיפול או מניעה.- מבוסס על לוח שפותח על ידי ד"ר פרד מצגר וטרינר.

 


טופס הערכה אישי למצבו הבריאותי של חיית "גיל הזהב" שלי

 

  5.בדיקות וטרינריות לגיל הזהב.
במרפאתנו הונהגה תכנית ל"גיל הזהב" :
אנו ממליצים כי פעמיים בשנה באופן שיגרתי כל כלב או חתול מעל גיל תשע שנים יבדק במרפאתינו את הבדיקות הבאות : 1.בדיקה גופנית על ידי רופא וייעוץ.
2. בדיקת דם מקיפה לתיפקודי כבד , כליות , סוכר , שומנים,
חלבונים וספירת דם כללית ומבדלת.
3 .בדיקת א. ק. ג.
4.בדיקת לחץ דם.
5. בדיקת שתן.
6. בדיקת אולטראסאונד (לפי קביעת רופא בלבד).
7. בדיקת תפקודי בלוטת התריס בחתולים בלבד.
הבדיקות נעשות במרפאה כחבילת בדיקות בעלות נמוכה על מנת לעודד את הלקוחות להשתתף בתכנית.
בעקבות בדיקות אלו (ואחרות אם נדרשות) נערכת הערכה של המצב הגופני רפואי של הכלב /חתול וניתנות המלצות לטיפול מתאים באם מתעורר הצורך.


כל הזכויות שמורות לכותב מאמר זה

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »