פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

איך להבריש את פרוות הכלב שלכם? המדריך המלא

| מאת מערכת Petnet

כל כלב זקוק לשגרת טיפוח במטרה לשמור על ההיגיינה והבריאות של הפרווה שלו. באיזה כיוון רצוי להבריש, אילו אזורים רגישים במיוחד והאם צריך לסרק את הרגליים? המדריך המלא

 

שגרת טיפוח של פרוות הכלב שלכם תסייע לשמור על פרוותו נקייה, בריאה ומלאת ברק, אך כדי לעשות זאת נכון יש להבריש היטב את כל השיער ולא רק את השכבה העליונה. 

 

הדרך השכיחה ביותר להבריש את שיער הכלב היא להתחיל נגד כיוון צמיחת השיער ואז להבריש אותו חזרה למקומו. סירוק מסוג זה מסיר את השיער המת וממריץ את העור של הכלב. עם זאת, לא ניתן להבריש באופן זה כלבים בעלי שיער שאינו חלק. 

 

בין אם אתם מתחילים להבריש מהראש לזנב או להיפך – הקפידו להבריש את כל השיער והשתמשו באביזרים המותאמים לכלבים. לפניכם כל השלבים בסירוק הפרווה של הכלב:

 

1 .הראש של הכלב הוא רגיש ולכן יש לסרק את הפרווה באזור זה בעדינות סביב העיניים והאוזניים. כשאתם מסרקים שיער אזניים ארוך הניחו את ידיכם בין עור הכלב לשיער וסרקו בעדינות. במידת הצורך ניתן לגזור קצוות מסובכים שלא ניתנים לסירוק, אך יש לעשות זאת בזהירות או באמצעות איש מקצוע כדי לא לפגוע בעור הכלב.

 

2. מהראש עברו אל אזור הצוואר וסרקו עם מסרק עדין. אם לכלב יש שיער ארוך באזור הצוואר, הכתפיים והחזה, כמעין "צווארון", השתמשו במברשת מתאימה. 

 

איך לסרק את הפרווה של הכלב

 

3. שיער הרגליים הקדמיות בדרך כלל קצר ואין צורך להבריש אותו, אך במידה ולכלב יש שיער ארוך שעובר מבית השחי ועד כפות הרגליים – הברישו אותו במברשת עדינה כי הוא בעל נטייה "להתקרזל".

 

4. אזורי הבטן והאיברים האינטימיים אף הם רגישים מאוד אצל כלבים. מסיבה זו יש לסרק בעדינות את אזורים אלו, ובמידה והשיער סבוך מומלץ להיעזר באיש מקצוע מומחה שיעשה זאת.

 

5. האזורים הצדדיים והגב הם הקלים ביותר להברשה ולכן שם ניתן להבריש נגד כיוון צמיחת השיער ובחזרה. 

 

6 .היזהרו בהברשת החלק האחורי של הכלב, אזור פי הטבעת והזנב, בחנו את הרגישות של הכלב שלכם באזור זה ופעלו בהתאם. יש אביזרים המתאימים להברשת אזורים אלה.

 

7. שיער הרגליים האחוריות אינו דורש טיפול מיוחד – סירוק קל בדרך כלל עושה את העבודה. 

 

8. הזנב גם ראוי לסירוק קל - בייחוד אם הוא ארוך ומלא פרווה. זנב קצר יסתפק בנגיעה קלה.

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »