פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

חובתו של כל בעל כלב

הבה לא נדחיק את אחד הנושאים החשובים. הצואה שמשאיר הכלב אינה דבר נעים, אך זהו תוצר לוודאי בלתי נמנע בגידולו של הכלב החברותי שלנו.

חובתו של בעל כלב – לנקות אחר כלבו

מטרת מאמר זה היא לתת לך כמה שיותר מידע על הנושא. לא רק כדי שתעשה את "הדבר הנכון", אלא גם כדי שבזכות המידע שנמסר לך על חשיבות העניין, תעודד גם בעלי כלבים אחרים לעשות כן.

הבעיה
זו בעיה קשה ובוערת ביותר עבור בעלי הכלבים. אנשים רבים באים בטענות אל בעלי כלבים לגבי הגישה לכלבים במקומות ציבוריים.
מכיוון שהרשויות אינן יכולות לכפות חוקים נפרדים עבור בעלי כלים – הן אחראיים והן לא אחראיים, עלינו מוטלת החובה לנקות אחר הכלב, כדי לשמור על הזכות להפעיל את כלבנו בחופשיות.

פארקים ואיסורים
הגועל שצואת כלבים גורמת לאלו שדרכו עליה או ראו אותה בפארקים המקומיים ובחופים, גורמת לנו, בעלי הכלבים, לנזק בגלל עצלותם של בעלי כלבים אחרים שהולכים במקומות אלו מידי יום, אשר עבורם העניין מובן מאליו.
העלבון והזעם שחשים אנשים, דוחפים אותם להתלונן פעמים רבות בפני הרשויות, וכתוצאה מתלונות אלו הרשויות נוקטות צעדי ענישה לא רק כנגד האשמים האמיתיים – בעלי הכלבים האנוכיים – אלא כנגד כולנו!
והתוצאה? אתה ושותפך ההולך על ארבע, עלולים להיות מורחקים מהפארק המקומי.

אזורים מחוץ לעיר
צואת כלבים אינה רק בעיה בערים הגדולות. יש בעלי כלבים המבקרים מחוץ לעיר, ושם נוטים "לשכוח" את חובתם: חניונים הנמצאים באתרים יפים, יערות ציבוריים וכו' – כל אלה לעתים קרובות מוקפים בצואת כלבי מבקרים שהיו שם.
למרבה הצער, אלו לעתים קרובות אותם האיזורים אשר בהם אנשים עושים פיקניק, ילדים משחקים ויש שם גישה למבקרים. בכל מקום שאתה נמצא עליך תמיד לאסוף את צואת כלבך באופן קבוע.

החוק
לרשויות המקומיות יש את הכוח לקנוס בצורה קשה את בעל הכלב המלכלך במקומות ציבוריים, הכוללים: כבישים פארקים, מדרכות, חניונים וכו'.
גם אם בעל הכלב יטען ש"לא ראה ולא שם לב" – עליו יהיה לשאת בקנס.

זיהומים ותולעים
השמועות והפחדים בנוגע לסכנת בריאות האדם מצואת כלבים התפשטו בקרב האוכלוסייה. למרבה הצער, הידע של רוב האנשים לגבי הזיהום הנדיר בגלל התולעת שנקראת TOXOCARA CANIS מוגבל לשמועות בלבד וכתבות היסטריות בתקשורת. אולם העודות הן כאלה:

לביצים של ה - TOXOCARA CANIS לוקח למעלה משבועיים לבקוע ולהפוך לפעילות. לכן אי כל סכנה בריאותית כאשר אתה מיד מנקה את צואת כלבך.
לאחר בדיקות נמצא, כי מעל 5% מהכלבים נמצאו ביצי תולעת ה - TOXOCARA.
מתוך אותם 5%, רובם נמצאו על גורים בני שבועיים ושישה חודשים, או נקבות הרות.
גם שועלים וחתולים משמשים "מאכסנים" לתולעת ה - TOXOCARA CANIS.
באוכלוסיית בריטניה רק שני מקרים מתוך מליון חולים מתולעת ה - TOXOCARA .
ביצי תולעת ה - TOXOCARA CANIS, כשהן ממוקמות בצואה/לכלוך/אדמה, יכולות לשהות בצורה רדומה ולא פעילה מעל שלוש שנים, אם התנאים מתאימים. הם מאוד גמישות לשינויי טמפרטורה, ולשינויים כימיים יש השפעה מועטת עליהם.
תולעת נוספת שזכתה לעדנה מחודשת בשנים האחרונות היא הספירוצרקה לופי SPIROCERCA – תולעת הפארקים, תולעת הושט – תולעת קטלנית שהיתה קיימת באזורנו עשרות שנים.
רק צפיפות האוכלוסייה ואיתה זיהום הגינות הציבוריות והפארקים עם צואת כלבים, הביאה להתפרצות המגיפה המסכנת היום את חיי הכלבים בכל אזור המרכז.

הפתרונות
אם יש לך חצר, למד את כלבך "ללכת" לשם לפני שאתה עוזב את הבית.
תמיד יש לקחת איתך אמצעים לנקות לאחר כלבך. מחקרים מראים ששקיות פלסטיק פשוטות הרבה יותר נוחות, יעילות וזולות מאשר רוב היעים המיוחדים.
אל תשכח את השקית כאשר אתה יוצא לטייל עם כלבך.
בכל פעם שכלבך עושה את צרכיו, אסוף זאת בין אם זה בפארק או בשולי הכביש. זכור שהגשם לא ישטוף איתו את "הבעיה". כבד את חוקי הרשויות המקומיות. כלבים לא יכולים לקרוא שלטים, לכן זהו תפקידך להרחיק את כלבך ממקום משחקם של ילדים וממקומות ספורט.
גלה מעורבות כאשר הרשות המקומית שוקלת חוקים חדשים לגבי גישת כלבים. שים לב להודעות בעיתון המקומי, או מצא פרטים בפוסטרים ברחוב או בפארק.
אם דעתם, תגובתם ורעיונותיהם החיוביים של בעלי כלבים לא יישמעו או יתפרסמו - לעולם לא יתחשבו בהם!
לעולם אל תאפשר לכלבך לצאת לבדו לעשות את צרכיו. חוץ מבעיית הלכלוך, אתה עלול לא לראות יותר את כלבך האהוב.
דאג מבעוד מועד לטיפול בכלבך נגד תולעים – התייעץ עם הווטרינר באילו תכשירים להשתמש ובאיזו תכיפות להשתמש בהם.
בנימוס , אך בתקיפות, עודד בעלי כלבים שלא נוהגים כראוי בנושא זה, למלא את חובתם. פשוט הצע להם בעדינות את אחת השקיות שלך. בכך תביך אותם ותביא לתוצאות הרבה יותר טובות מאשר על ידי תקיפה וצעקות.
תמיד רחץ את ידך לאחר טיול ולפני האוכל. הזיהום בגלל תולעת ה - TOXOCARA נדיר ביותר, ומופיע יותר אצל ילדים (בגלל הרגלי המשחק שלהם), אולם זכור שגם מבוגרים עלולים ללקות במחלה.
חובתו של כל בעל כלב לנקות אחר כלבו!
אין תירוצים. טינופת אינה באה בחשבון.

לתשומת לבך:
קח איתך תמיד שקית ניילון.
תמיד נקה אחר כלבך.
יש לקחת את כלבך החוצה בכד להפעילו, לא רק כדי לעשות את צרכיו.

למד את כלבך לעשות את צרכיו בחצר שלך.
נסה לגרום לכך שכלבך לא יעשה את צרכיו במקומות ציבוריים.
זכור שאתה עלול להיות מואשם במפגע אם אינך מנקה אחר כלבך.
בצע טיפול נגד תולעים בכלבך באופן סדיר – אחרת כלבך עלול לחלות.
עודד בעלי כלבים אחרים לעשות כמוך.

אם כלבך עשה צרכיו במקום ציבורי – נקה זאת!
זה פשוט וקל: אסוף זאת בעזרת שקית ניילון וזרוק לפח האשפה.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »