פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

10 טיפים שיעזרו לכלב החדש שלכם להסתגל לבית

| מאת מערכת Petnet

מזל טוב! הבאתם כלב חדש הביתה! בין אם אימצתם אותו או רכשתם כלב גזעי, הכלב שלכם יחוש זר בסביבה החדשה והלא מוכרת, ותצטרכו לסייע לו על מנת שיסתגל וירגיש בבית. הנה 10 טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון:


1.    הדבר הראשון שעליכם לעשות כשאתם מביאים כלב הביתה, הוא להכיר לו את מקום עשיית הצרכים. ב-24 השעות הראשונות הוציאו אותו לעשות את צרכיו במקום המיועד לכך בכל כמה שעות. 

 

2.    הכירו לו את ארגז האימון שבו ישהה. הכניסו אותו לשם והשאירו לו בהתחלה דלת פתוחה כדי שיוכל לצאת במידה וירצה. הוציאו אותו משם רק לצורך עשיית צרכים והחזירו אותו לשם לאחר מכן.

 

3.    ב-24 השעות הראשונות השאירו את הכלב בארגז האימון. תנו לו להסתגל למקום החדש הקטן שלו לפני שהוא יכיר את כל הבית. הוא ילמד את הריחות והקולות של הבית.

 

4.    מהיום השני שלו בבית, תנו לו לבחון כל חדר בזמן אחר. בכל יום תנו לו לרחרח להסתובב ולהכיר חדר אחר. אל תאפשרו לו להתהלך בכל רחבי הבית כבר מהתחלה -זה עלול להלחיץ אותו.

 

איך לגרום לכלב להסתגל לבית חדש

 

5.    תנו לו לבחון כל חדר חדש כ-20 דקות. אם הוא מגלה חוסר סבלנות או תחושת מיצוי - עברו לחדר אחר. ודאו שבכל זמן נתון יש לו גישה לארגז האימון שלו.

 

6.    בין חדר לחדר עשו הפסקת שירותים - בדיוק כמו שלוקחים פעוט בגמילה בכל כמה זמן לשירותים. אתם לא רוצים שיברח לו פתאום באמצע הבית וזה יהפוך להרגל.

 

7.    שבחו את הכלב, עודדו אותו ותנו לו חיזוקים חיוביים" אמרו לו שהוא כלב טוב, לטפו אותו וגרדו לו מאחורי האוזניים.

 

8.    החזירו אותו לארגז האימון לאחר כל יציאה והפסקה לשירותים. זה יעזור לו להרגיש בטוח.

 

9.    התעלמו מ"תאונות" בימים הראשונים. הכלב ודאי יצטרך אימון ואתם תצטרכו ללמד אותו היכן לעשות את צרכיו. קחו אותו החוצה למקום עשיית הצרכים לעתים קרובות. אם בכל זאת "ברח לו" התעלמו מההתנהגות הזו. להעניש אותו רק יבלבל וידכא אותו.

 

10.    היו סבלנים ותנו לכלב את הזמן שהוא צריך כדי להרגיש בטוח בבית החדש שלו.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »