פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

הזדקנות חיות מחמד

עונת הסתיו בפתח, האפור שבא עם הרוח, העלים המתים שצונחים אל המדרכות, העגמומיות שמתגנבת אל הלב.

הזדקנות חיות מחמד

לא, זו לא פינת הספרות זה עדיין המדור הווטרינרי, אלא שהעונה מתאימה לנושא היום: זיקנתם של כלבי וחתולי הבית.
חיות המחמד, אלה שעשו את רב חייהם אצלנו, לצידנו , מגיעות בדרך הטבע לפנינו, ובקצב מהיר בהרבה מאיתנו לשלב בו הזמן נותן בהם את אותותיו. אין להם סידורי פנסיה או בתי אבות סיעודיים, יש להם רק אותנו לעמוד לצידם בעת הזאת.
תהליך ההזדקנות מערב את כל המערכות האורגניות של הגוף, כמו סימנים חיצוניים אשר בהם אנו מבחינים בקלות יחסית: שיערם מלבין, פרוותם הופכת לדלילה יותר ועורם לעיתים מתעבה ומתקשה. גם המערכות הפנימיות כמו חיסון, עיכול, שרירים ומפרקים, כבד וכליות, לב וריאות פעילותם נפגעת.
הם פחות יפים, פחות פעילים, וחשופים יותר למחלות, אך עדיין אהובים באותה מידה, אז איך ניתן לעזור להם?
ראשית כדאי להתאים את אורך החיים והפעילות הגופנית למצבם החדש, צריך להבין שאותו מסלול אשר עשינו עם הכלב בחופש של שנה שעברה ,עלול להעמידו בסכנת חיים השנה. החל מהשנה השביעית לחייהם מומלץ לכל כלב או חתול לעבור בדיקה רפואית תקופתית, אשר תכלול גם בדיקת דם לתפקודי כליות כבד, מצב תזונתי- רמת שומנים סוכרים וחלבונים. וספירת דם אשר תעזור לנו לדעת אם מרכיבי הדם של בעל החיים תקינים. ובדיקת א.ק.ג אשר תצביע על מצבו של הלב. מחלות הזיקנה מופיעות בדרך כלל באופן משולב והטיפול צריך להיות בהתאם.
יש להתאים להם תזונה מיוחדת, אשר מביאה בחשבון חילוף חומרים נמוך יותר, מקילה על פעילות האברים הפנימיים כמו לב כליות כבד ועיכול, ועשירה בתוספי מזון אשר חשובים למפרקים לעור ולפרווה.
שיבה טובה.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »