פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

עודף משקל

קללת חברת השפע

עודף משקל

כל כלב, למרות הבדלי האתלטיות בין הגזעים, זקוק לפעילות גופנית יומית, ישנם אמנם עדין כלבי עבודה, (צייד, מרעה, הגנה) שחיים בתנאים המתאימים למבנה ולאופי שלהם והמוציאים אנרגיה רבה בעבודה מאומצת, אך אין הדבר כך בחלק הארי של הכלבים ה"ביתיים", אלו ברובם משמשים ככלבי חברה וליווי ויש להם תפקיד חשוב בחברה המודרנית, הם מיצגים עבור הבעלים חבר, בן ואפילו בן זוג לחיים.
הכלבים עוזרים לבעליהם בפריקת המתחים והלחצים של החיים בעידן המודרני והבעלים דואגים להם למזון ולמחסה.
הבעיה היא שהפעילות הגופנית של הכלב תלויה כמעט לחלוטין בבעליו, או יותר נכון, בגיל הבעלים, במצב בריאותו, במחויבויותיו בעבודה ובעיקר במידת החריצות או העצלנות שלו.
כל זה גורם לכך, שפעילותו של הכלב העירוני הממוצע מוגבלת לטיולים קצרים ואיטיים מתחת לבית או בגינה השכונתית.
לפי חוק שימור החומר, שום דבר לא הולך לאיבוד, כל המזון שהפך לקלוריות ולא נשרף בפעילות גופנית, הופך לשומן המצטבר בגוף, באבריו וברקמותיו, והתוצאה הבלתי נמנעת השמנת יתר.
ישנו שלב ביניים של עודף משקל הניתן עדיין לאיזון בקלות יחסית, אך, כמו אצל בני האדם, שלב ביניים זה הוא נזיל ביותר והדרך להשמנת יתר קבועה, שקשה מאוד להיפטר ממנה, קצרה והתוצאות עלולות להיות חמורות.
צריך לשים לב, גורים שמנמנים נראים נחמדים, אך הוכח שהשמנת יתר בבגרות נעוצה לעיתים קרובות בריבוי תאי שומן בינקות ובתקופת הגדילה. חשוב לשאול תמיד את הוטרינר, או את המגדלים המנוסים אם הגור נראה להם שמן מידי, ישנן טבלאות משקל לגזעים השונים ועודף של 15% מעל המשקל הממוצע בגיל מסוים צריך להדליק נורת אזעקה.
מהם הסיכונים הבריאותיים של כלב שמן?
הם רבים: בעיות בשלד ובמפרקים, במערכת הנשימה, במערכת כלי הדם והלב, (כולסטרול ושומנים בדם) בפוריות, מחלות עור ועוד ועוד.שימו לב, מחקרים הוכיחו קשר בין צורתו הפיסית של הכלב לזו של בעליו, היו ביקורתיים גם כלפי עצמכם וגם כלפי הכלב שלכם, עודף משקל יכול אמנם לנבוע מבעיות הורמונליות ופתולוגיות שונות,
אך לרוב כלל הזהב הוא! - לאכול פחות ולנוע יותר.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »