פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

האכלה נכונה של כלבים וחתולים: המדריך השלם

| מאת מערכת Petnet

האם עדיף מזון יבש או רטוב, מגוון או עקבי וכיצד מתמודדים עם השמנה? כל התשובות לשאלות הכי נפוצות שלכם על האכלת חתולים וכלבים

 

חתולים לרוב בררנים וחשדנים יותר כשזה מגיע לצלחת שלהם, ואילו כלבים בדרך כלל אוכלים מכל הבא ליד. בין אם יש לכם כלב או חתול – האחריות על התזונה שלו היא עליכם. כך תעשו זאת נכון:

 

1.    איזה אוכל הכי טוב?

אין סוג מזון מסוים שטוב יותר לכל החתולים או לכל הכלבים. בדיוק כמו אצל בני האדם, לבעלי חיים יש צרכים תזונתיים שונים, המושפעים מגורמים שונים כגון מצב בריאותי כולל, גיל, רמת פעילות ועוד. כדי למצוא את המזון הטוב ביותר לבעל החיים שלכם, התייעצו עם וטרינר, קראו את האותיות הקטנות על גבי האריזה וברוב המקרים – מדובר בניסוי וטעייה עד שמוצאים את דרך המלך. 

 

2.    האם צריך מזון מגוון?

אין עובדות חותכות המצביעות על כך שכלבים או חתולים זקוקים למגוון קולינרי כדי להיות בריאים יותר. יחד עם זאת, יש יתרונות בגיוון המזון: זה יכול להרגיל אותם לאכול דברים שונים ולהקל במעבר לסוג מזון אחר במידת הצורך. רק עשו זאת בהדרגה ובצעו מעקב כדי לוודא שהדבר לא גורם לבעיות בעיכול כהקאות או שלשולים למשל.

 

3.    מה ההבדל בין מזון טיפולי לתזונה רגילה?

פורמולות מזון טיפוליות ניתנות לצורך טיפול בבעיות שונות, כגון בעיות בכליות. לרוב המזון יכלול מרכיבים מסוימים או יחסר מרכיבים מסוימים שעלולים להזיק. בכל מקרה מזון טיפולי יינתן רק על ידי וטרינר ובפיקוחו.

 

האכלת כלבים וחתולים

 

4.    האם יש סכנה בלתת מזון לא מתאים לכלב או לחתול?

במילה אחת – כן. כלב או חתול צריכים לאוכל את סוג המזון המתאים להם לפי גילם – אין זה נכון להאכיל כלב בוגר באוכל של גור למשל, מפני שזה עלול לגרום להם להשמנת יתר. באותה מידה, לא יהיה נכון להאכיל חתול באוכל של כלב או להיפך, משום שהמזונות נוצרו כדי להתאים לצרכים הייחודיים של כל אחד מהמינים.

 

5.    מה עושים נגד השמנת יתר אצל כלבים וחתולים?

השמנת יתר היא בעיה תזונתית שכיחה אצל כלבים וחתולים, העלולה לגרום לשורה של מחלות בהן סוכרת, מחלות לב ואפילו סוגי סרטן שונים. כדי להילחם בתופעה, יש לתת להם כמה ארוחות לאורך היום ושהאוכל לא יהיה נגיש עבורם כל הזמן. כמו כן, רצוי להפחית בכמות החטיפים או במזונות אחרים ולהגדיל את מידת הפעילות שלהם, במידה והם בריאים כמובן. וטרינר יוכל לקבוע אם הכלב או החתול באמת סובלים מהשמנת יתר וכמה הם צריכים להוריד במשקל, וכן לסייע לכם לבנות תוכנית פעולה להשגת המטרה.

 

6.    האם זה בסדר לתת להם שאריות מהשולחן?

אסור לתת שאריות אוכל לכלבים וחתולים שמקבלים מזון טיפולי משום שזה עלול לפגוע בהם. במקרים אחרים, אכילת שאריות עלולה לגרום להשמנת יתר וחלק מהמזונות שלנו אף רעילים עבור כלבים וחתולים ועלולים לסכן את חייהם. בין המזונות המסוכנים: שוקולד, בצל, שמן או חמאה, מוצרי חלב וביצים (בשל החיידקים). 

 

7.    מה צריך לבדוק כשבוחרים מזון לכלבים ולחתולים?

חשוב לקרוא את התווית ולבדוק את המינימום ואת המקסימום של המרכיבים התזונתיים החיוניים כגון מים, סיבים, חלבון ושומן. על התווית צריך להיות רשום בדיוק לאיזה בעל חיים המזון מיועד, מהי כמות הצריכה המומלצת והאם צריך להאכיל אותו תחת פיקוח וטרינרי. חפשו אישור מקור בריאות מוסמך.

 

8.    עדיף מזון יבש או רטוב?

שני סוגי מקובלים, הבחירה ביניהם תלויה בעיקר בסוג המזון שבעל החיים צריך ובהעדפות שלכם. מזון יבש נעשה על ידי ערבוב של מרכיבים יבשים עם מים שלאחר מכן נאפה ונחתך לצורות ולכן בדרך כלל יכיל יותר נוזלים. כך או כך, תמיד רצוי להתייעץ עם וטרינר לפני בחירת סוג המזון.

 

 

צפו: כלבים וחתולים מסביב לשולחן בארוחת חג חגיגית

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »