פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

לא רק לבני אדם: כל המידע על דיקור סיני לחיות מחמד

הטיפול בבעלי חיים על ידי דיקור סיני קיים כבר כ- 3,000 שנה אך לאחרונה צובר יותר פופולאריות. האם זה מכאיב ומהן תופעות הלוואי? כל הפרטים בפנים

 

טיפול בבעלי חיים על ידי דיקור סיני חיים הוא אחד מחמשת הזרמים של רפואת בעלי החיים של הרפואה הסינית. השימוש בטיפול זה קיים כ- 3,000 שנה, אך בעוד שבעבר הדיקור הסיני יועד בעיקר לחיות משא וסוסים, כיום הדיקור הסיני משמש בעיקר לטיפול בחיות מחמד. 
לפי הרפואה הסינית, בגוף האדם ובעלי החיים ישנם ערוצי אנרגיה עיקריים הנקראים מרידיאנים ובהם עוברת אנרגיית הצ'י. אנרגיית הצ'י היא אנרגיית החיים ובמצב בריא היא זורמת בערוצי האנרגיה הללו בחופשיות, אך כשיש מחסור או עודף באנרגיה עלולות להיווצר מחלות ובעיות אחרות. הדיקור הסיני בא לפתור את הבעיה בזרימת האנרגיה כדי להחזיר את המצב לקדמותו.  


כיצד מתבצע דיקור סיני? 

הדיקור הסיני מתבצע על ידי שימוש במחטים סטריליות חד-פעמיות גמישות ודקות. הדיקור נעשה על פי תורת הרפואה הסינית וההבדל היחידי בין הטיפול בבני אדם לבעלי חיים נעוץ במוקדי האנרגייה השונים ובמקומות השונים בגוף בהן דוקרים בעדינות באמצעות המחטים. 

 


כמה זמן אורך הטיפול?

אורך הטיפול משתנה בהתאם לחומרת המצב של הבעל חיים. בעוד בעיה פשוטה יכולה להיפטר במפגשים בודדים לעומת בעיה חריפה יותר שעלולה לקחת כמה עשרות טיפולים. 
באילו תופעות הדיקור מטפל?
עבור בעלי החיים הדיקור הסיני יכול לעזור באחד או יותר מהמצבים הבאים: 
- בעיות שריר-שלד כגון דלקת פרקים או בעיות בחוליות
- פגיעה עצבית
- בעיות נשימה כגון אסתמה אצל חתולים
- בעיות עור כגון דרמטיטיס או אלרגיה
- בעיות במערכת העיכול כגון שלשולים 
- בעיות פוריות 
- בעיות נוירולוגיות
- מחלות עונתיות

בנוסף לבעיות אלו, הדיקור הסיני יכול לעזור ולטפל בפציעות ספורט בעקבות ריצה, קפיצה ושחייה. 


האם זה מכאיב לבעלי חיים? 

במידה והמחטים נמצאות במקום המיועד להן לא גורמות לכאב. עם זאת, הטיפול באמצעות דיקור כולל תופעות כגון עקצוצים, התכווצויות או חוסר תחושה המתרחשות גם אצל בני אדם אך בעלי חיים עלולים להבהל מכך. לרוב במהלך הטיפול בעלי החיים נמצאים במצב רגוע מאוד וחלקם אפילו מנמנמים. 


האם יש תופעות לוואי? 

תופעות לוואי בעקבות דיקור סיני הן נדירות אבל עלולות להתרחש. לעיתים המצב הרפואי של בעל החיים מחמיר ל-48 שעות אחרי הטיפול ובפעמים אחרות בעלי החיים נשארים מנומנמים או ישנים יותר מהרגיל במשך 24 שעות לאחר הטיפול. תופעות אלו הן חיוביות ומהוות אינדקציה לכך שהדיקור הסיני משפיע בצורה יעילה.


האם שיטה זו בטוחה עבור בעלי החיים?

כדי לוודא שהטיפול בדיקור סיני יעבור בבטחה, מומלץ לפנות לוטרינר או מדקר סיני מומחה. בנוסף, כשפונים לטיפול יש להצטייד עם הערכה רפואית מאת הוטרינר, אחרת יש חשש שהטיפול לא יועיל אלא יחמיר את המצב ואף יגרום לגרום להסוואת הכאב, דבר שיוביל לעיכוב הריפוי ואף להחמרה במצב. במידה ובעל החיים מקבל טיפול או תרופות קונבנציונאליות אחרות מומלץ להתייעץ עם הוטרינר טרם תחילת הטיפול בדיקור הסיני.  

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »