חפש בעלי מקצוע:

4 חיות מחמד שעשויות לסייע בהתמודדות עם מצבים נפשיים

23/08/2018 | מאת מערכת Petnet

חיות המחמד לא סתם נחשבות לחלק בלתי נפרד מהמשפחה: מחקרים שונים מוכיחים כי הן עשויות לתרום לבריאות הנפש: אספנו עבורכם שש חיות שעשויות לתרום לבריאות המנטלית


חיות המחמד הן ללא ספק חלק בלתי נפרד מהמשפחה: סקר שבוצע בארצות - הברית בשנת 2015 קבע כי 95% מבעלי חיות המחמד שהשיבו על השאלון מחשיבים את בעל החיים כחבר משפחה וחצי מהם נוהגים לקנות לו מתנת יומולדת. אך למעשה היתרונות בהחזקה של חיית מחמד בבית הם הדדים, ומעבר לאושר הגדול שמסב חבר המשפחה הנוסף, בעלי החיים עשויים לתרום רבות לבריאות הכללית של בעליהם: בעלי חיות מחמד נוטים ללחץ דם נמוך יותר, ולסיכון נמוך למחלות לב, בהשוואה לאלה שאינם מחזיקים בעל חיים בביתם. בנוסף, העובדה כי יש חבר נאמן שניתן למצוא בו נחמה מהווה גורם יעיל להפגת לחצים. 

 

כיום, חוקרים רבים תרים אחר מציאת הוכחה לכך שבעלי חיים יכולים גם לסייע בשיפור בריאות הנפש, אפילו בקרב אנשים הסובלים מהפרעות שונות.  למרות שהמחקרים שבוצעו בנושא עד כה הם קטני היקף, היתרונות אשר עולים מהם מרשימים מספיק, עד כדי כך שטיפולים שונים בסיוע של בעלי חיים משתלבים לצד טיפולי הרפואה הקונבנציונלית. טיפול בעזרת חיות מגובה בראיות ממשיות ובתמיכה חברתית רבה והוא נמצא כמסייע בטיפול בחרדה ובדידות. חיות מזנים שונים יכולות לסייע במיתון תחושת סטרס וחרדה בילדים ומבוגרים. למרות זאת נדרש מחקר נוסף בנושא כדי להבין מדוע אינטראקציה עם בעלי החיים מביאה לתמורות נפשיות אלה. אספנו עבורכם 5 חיות מחמד חיוביות במיוחד שעשויות גם לסייע לבריאות שלכם.


ארנבים 

מחקר מסוים בחן את השפעת האינטראקציה של נבדקים הסובלים מחרדה עם בעלי חיים: מושאי המחקר, נתבקשו ללטף ארנב ולאחר מכן ללטף צעצוע פרוותי של ארנב מחמד. נמצא כי ליטוף של ארנב חיי ונושם סייעה בהפחתת רמות הסטרס והחרדה.  

 

 

 

 

סוסים 

סוסים הם בין החיות הטיפוליות הנחקרות ביותר, והם היו מעורבים בתכניות טיפול רפואיות באירופה מאז שנות ה-60 של המאה ה-19. פעילויות, כמו רכיבה על סוסים או טיפול בהם נמצאו כמסייעות בהפחתת הסימפטומים הקשורים להפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) בקרב ילדים ובני נוער. 

 

 

 

דגים

בעלי חיים יכולים לסייע בשיפור הריכוז והמיקוד. מחקר שפורסם ב- Western Journal of Nursing Research, אף מצא כי כאשר אנשים החולים באלצהיימר סעדו מול אקווריום מלא דגים צבעוניים הם אכלו יותר והיו ממוקדים בפעולת האכילה עצמה. בנוסף, הנבדקים היו קשובים יותר ופחות רדומים. 

 

 

 

 

 

כלבים

מחקרים אחדים מצביעים על כך שכאשר ילדים שנאבקו בקריאה קוראים בקול רם לכלב מאומן, הם מראים פחות סמיני חרדה. למעשה, קריאה לצד חיית המחמד האהובה מביאה לשינוי בגישה לקריאה ובשיפור הכישורים.

 

 

אולי יעניין אותך:

קניון לחיות - גארדן סנטר בבאר שבע

קניון לחיות - גארדן סנטר בבאר שבע

מוכרים באהבה! המקצוענים בשירות ובאיכות

להמשך קריאה »

רשת זולו

רשת זולו

כל חיה והזולו שלה. מונה 10 סניפים ברחבי הארץ

להמשך קריאה »