פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

אימצתם גור כלבים? כך תלמדו אותו לעשות את צרכיו בחוץ

| מאת מערכת Petnet

הבאתם הביתה גור כלבים והכל טוב ויפה –עד שהוא עושה את צרכיו על הספה, ועל השטיח ועל המיטה. מה עושים? כך תחנכו את הכלבלב לעשות את צרכיו בחוץ ב-6 צעדים פשוטים

 

אמנם זה מרגש להביא גור כלבים קטן הביתה, אך זה מלווה באתגר לא פשוט – ללמד אותו לעשות את צרכיו בחוץ, ולא על השטיח החדש בסלון. חלק מהגורים לומדים זאת במהרה, אבל לעתים זה עשוי להיות תהליך ארוך, מתיש ומייגע. כך תרגילו את הכלבלב המתוק לעשות את צרכיו בחוץ – באמצעות 6 צעדים פשוטים:


1.    השגיחו על הגור שלכם

בזמן אימון עשיית הצרכים רצוי שהגור יהיה בקרבתכם כי שתוכלו לראות אותו כל הזמן. זה יאפשר לכם להבחין בסימנים הראשונים המעידים על כך שהוא עומד לעשות את צרכיו, וכך תוכלו למנוע "תאונות". סימנים אפשריים לכך הם כשהוא מתחיל ללכת בסיבוב, מתגרד ומריח. אם אתם מבחינים בסימנים האלה – מיד קחו אותו החוצה.


2.    השתמשו באותו קול

במידה ואתם מבחינים שגור הכלבים החל לעשות את צרכיו בבית השמיעו קול פתאומי כמו מחיאת כף, למשל, ואמרו את המילה "לא". ולאחר מכן קחו אותו החוצה במהירות. אתם לא רוצים להפחיד את הכלב, אלא להקפיץ אותו בלבד– השתמשו באותו קול ובאותה מילה בכל פעם. גורים לא תמיד יוכלו להפסיק באמצע אבל תנהגו באופן זהה בכל פעם – זה חלק מתהליך האימון. לעולם אל תענישו אותו על "תאונה" משום שהגור אינו מבין שהוא עושה משהו רע.

ללמד את הכלב לעשות את הצרכים בחוץ
 

 

3.    בחרו בקפידה את אזור עשיית הצרכים

בחרו אזור לעשיית הצרכים שלא באים אליו כלבים אחרים ושהוא קל לניקיון. הגור יזכור עם הזמן את ריח השתן ויתחיל לקשר בין האזור למקום עשיית הצרכים שלו. בחרו אזור קרוב שקל להגיע אליו במהרה, משום שאתם תבקרו בו לעתים קרובות בתהליך האימון. שימו לב, רק כשכלבכם יקבל את סדרת החיסונים השלישית שלו תוכלו לקחת אותו למקום שבו כלבים אחרים גם עושים את צרכיהם. צאו איתו כשהוא קשור ברצועה כך תוכלו להשגיח עליו כל העת ולדעת מתי סיים.


4.    בחרו בפקודה קבועה

בכל פעם שאתם מתכוננים לצאת עם הכלב לעשות את הצרכים באותו מקום השתמשו באותה פקודה "בוא הולכים". הכלב יתחיל להכיר בפקודה ולהבין מה אתם רוצים שיעשה. 


5.    תתגמלו על התנהגות חיובית

שבחו אותו על ההצלחות בכל פעם שהוא עושה את צרכיו במקום המיועד לכך דברו בקול שמח שידע שהוא גרם לכם נחת. היו עקביים בכך וזה יתן להם תמריץ רגשי ל"ללכת" במקוןם המיועד לכך. 


6.    הקפידו לחטא את המקום

במקרה של "תאונות" בתוך הבית – נקו אותן מיד ובמהירות, בתכשירי ניקוי שלא ישאירו ריח. כך הכלב לא יימשך שוב למקום הריח ויעשה בו שוב את צרכיו.

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »