פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

לדבר בשפתם: המילון המלא עברית-שרקנית

קניתם לעצמכם שרקן? תתחדשו על התוספת המדהימה למשפחה. רגע לפני שאתם מתמכרים לליטוף הפרווה הנעימה, של אחת מחיות המחמד הנוחות לגידול, הנה כמה דגשים שחייבים לדעת, כדי שבן המשפחה החדש שלכם ייהנה מחיים ארוכים ומאושרים. ויש גם מילון לשפת השרקנים!תזונה מזון מסחרי בכופתאות הוא מזון בסיסי מצוין, אך תמיד יש לזכור ששרקנים אינם מייצרים ויטמין סי ולכן הם חייבים לקבל או תוספת של ויטמין סי במים (תוספת טרייה מדי יום) או בירקות טריים, עתירי ויטמין סי כברוקולי, כרובית או  גזר.  בנוסף, פנקו אותם בעשב (העשיר בתאית) וכן בפירות בכמות קטנה, למשל,  תפוח או אגס . מים עדיף לספק בבקבוקים עם פיה מיוחדת ואוכל בכלים שלא ניתן להפכם.


מגורים 


אוורור בשפע הינו תנאי ראשון לבריאות השרקנים ולכן מכלי זכוכית אינם טובים כלל. בנוסף, חשוב לספק להם מקום מסתור בתוך הכלוב (ביתן קטן),כמחסה. את רצפת הכלוב ניתן לכסות בעיתונים או נסורת, שאותם יש להחליף מדי יום.
שרקנים אוהבי מרחבים ותנועה ולכן רצוי לשחררם מדי פעם בבית. יש לדאוג למרחב מוגן סגור וכן למעבר פתוח חזרה לכלוב לשם עשיית צרכים במקרה הצורך. 
 

התרבות מהירה 
 

 • שרקנים ממליטים בממוצע שלושה גורים מדי המלטה. הקטנים נולדים עם פרווה, עיניים פקוחות, בכושר תנועה מלא וכן מסוגלים לאכול אוכל של בוגרים. על אף זאת הם ינקו מאמם כשבועיים-שלושה.
   
 • זהירות! שרקנים מגיעים לבגרות מינית מוקדם מאד, כבר בגיל ארבעה שבועות. לכן יש להפריד בין המינים מוקדם אם אין רצון להרביע אותם . נקבות עלולות להתייחם מיד אחרי ההמלטה. תקופת הייחום אורכת כשבועיים והריון חודשיים עד 9 שבועות.
   
 • אין צורך להפריד בין האבא הזכר והגורים הקטנים למעט בגיל חודש למניעת הריונות לא רצויים.
   
 • שרקנים חיים בממוצע 5 שנים ועשויים להגיע גם ל- 12 שנים.
   

מילון שימושי לשפת השרקנים
 

 • גרגור , אנחה - שביעות רצון ונוחיות.
   
 • שריקות, צווחות - פחד, כאב, תחינה למזון בעת רעב או אזהרה.
   
 • לחישה, חריקת שיניים - תוקפנות, איום, אזהרת יריב.
   
 • רטינה אנחה - קולות גירוי מיני של זכרים.

 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »