פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

דג קרב סיאמי

| מאת מערכת Petnet

ידוע שאנשים חשים חמלה ורחמים כלפי בעלי חיים, אבל במקרה הזה רגש הרחמים נובע מחוסר ידע בסיסי בתחום תנאי מחייתו של דג מיוחד זה.

דג זה מוכר לרוב חובבי דגי הנוי כדג קרב סיאמי (שמו המדעי הינו בטה). מינו זכר, ומוצאו בתאילנד. דג זה הוא לא ככל דגי האקווריום - הוא שקט מאוד ואיטי ולכן הוא סובל מקושי מסוים בהשגת מזון בתוך האקווריום, ויש דגים הנוגסים בסנפיריו היפים ופוגעים ביופיו. בטבע הוא אוכל זחלי יתושים שהוא צד במים רדודים בתוך שלוליות בצדי הנהר.

דג זה הוא ממשפחת דגי הלבירנט הנושמים חמצן מהאוויר מעל פני המים, ולכן הוא מסוגל לחיות בכמות מים מועטה ללא חמצון המים. הלבירנט הינה מערכת לספיגת חמצן מהאוויר בדומה לריאת האדם. הדג מסוגל לחיות במינימום מים ומקום ואלה תנאיו בטבע , אשר משתנים בין הגאות והשפל בנהר.

דג זה מוכר כדג טריטורי השומר על אזור מחייתו מזכרים בני מינו החודרים לשטחו. הצמידו מראה לאקווריום ותופתעו משינוי אופיו השקט, ותתרשמו מיופיו. אסור להחזיק שני זכרים מסוג זה במיכל אחד.

הוראות טיפול:

החלפת ¾ מהמים באקווריום פעם בשבועיים (לפי צלילות המים). מומלץ להשתמש במי ברז שעמדו 24 שעות לשם התנדפות הכלור מתוכם.

האכלה - 3 פעמים בשבוע גרגר אחד בכל פעם.

מומלץ להשתמש במטילן בלו לחיטוי המים. שתי טיפות מטילן בלו לכוס מים יוצרות תרכיז חומר חיטוי. השתמשו ב 3 כפות מחומר החיטוי בכל החלפת מים. את חומר החיטוי ניתן להשיג בחנויות דגי נוי.
 

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »