פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

טיפים לטיפול בדגים

| מאת מערכת Petnet

מה לעשות כאשר אתם נעדרים במשך שבועיים:

האכלה

אם אתם מתכננים להתרחק מן הבית לתקופה שלא עולה על שבועיים, אתם יכולים לדלג באופן בטוח על האכלת הדגים בתקופה זו. בטבע, בזמנים של מחסור באוכל, הדגים חיים ללא מזון שבועיים או יותר. היתרון באי האכלת הדגים הוא הימנעות מהאכלת יתר ע"י מגדלי דגים מתחילים ונלהבים. אפילו כאשר חובב הדגים הינו מנוסה בעניין, האכלת יתר היא אפשרות סבירה, ולכן ע"י דילוג על ההאכלה, יימצא שימוש ראוי לאוכל שלא נאכל ע"י הדגים ונשאר באקווריום.
אם אתם חייבים להאכיל את הדגים שלכם בזמן היעדרותכם, עליכם להשאיר הוראות מפורשות לגבי כמות המזון שתינתן לדגים בכל האכלה. חוק הברזל הוא, שכמות האוכל לא צריכה לעלות על הכמות שאותה מסוגלים לאכול הדגים תוך מספר דקות. האכלה אחת ביום תהיה מספיק יעילה. מומלץ מאוד למדוד את כמות המזון באופן אובייקטיבי (זאת אומרת, מספר כפיות קטנות או משהו מוגדר אחר).

ציוד

פילטרים – חייבים להיות מחוברים בבטחה ועובדים באופן תקין. החליפו את אמצעי הסינון המכאניים אשר ברשותכם לפני נסיעתכם, שכן מסננים מכאניים עלולים להיסתם במהירות, בייחוד אם האקווריום מוצף.
אמצעי חימום – חייבים להיות מחוברים בחוזקה ותקינים.
כיסויי האקווריום/מכסה – עליכם לבדוק שהכיסויים במצב ראוי.
תאורה – כעת זהו זמן מצוין להשקיע בשעון עצר ("טיימר") , אם עדיין לא ביצעתם זאת. כוונו את ה"טיימר" לבצע הדלקת אורות לכ-12 שעות ביום. אקווריום ובו גדלים צמחים יזדקק לתאורה יעילה כדי להמשיך במחזור הביולוגי התקין שלו.


באופן כללי

תדאגו לא לרכוש דגים חדשים בצמוד לתאריך נסיעתכם. תקופת ההסתגלות של דגים חדשים נעה בין מספר ימים לשבוע ובמשך תקופה זאת הם דורשים תשומת לב מיוחדת מצד מגדל דגים מנוסה. האחריות לפיקוח על הדגים החדשים בהחלט אינה מתאימה לחובב דגים מתחיל אשר מתכנן לצאת לחופשה.

השאירו מספר טלפון בו ניתן ליצור עמכם קשר במקרה חירום. הדברים תמיד עלולים להשתבש, אפילו במקרה ובו נדמה לכם שצפיתם הכל מראש והתכוננתם היטב. מומלץ שבזמן היעדרותכם לאדם השומר בשבילכם על הדגים תהיה גישה לחובב דגים מנוסה, עמו יוכל להתייעץ במקרה הצורך. ברוב המקרים, האדם השומר בשבילכם על הדגים ירגיש נוח יותר אם ידע כי במקרה חירום יוכל לפנות לעזרה, וכי בעת שובכם תמצאו את דיירי האקווריום שלכם שוחים בעליזות, בדיוק כפי שהשארתם אותם לפני שעזבתם.

צילם: יגאל פרדו

 

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »