פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

חמישה כללים לטיפוח הפרווה של הכלב או החתול

| מאת מיטל אור, מערכת Petnet

בעוד שחתולים עומלים קשה על ניקיונם, אצל כלבים רוב האחריות לטיפוח מוטלת עלינו הבעלים. כיצד נשמור על פרווה נקייה, בריאה ומלאת ברק?


טיפוח הכלב וחתול הוא יותר מדאגה לאסתטיקה. פרוות כלב או חתול לא מסורקת ומטופלת עלולה להפוך למצבור של קשרים איומים שיאספו איתם טפילים, אבק וכל דבר אחר שנקרה בדרכם. אצל חתולים בעלי שיער ארוך הסכנה גדולה עוד יותר, שכן הם נוטים לנקות את עצמם באופן קבוע והסיכוי לבלוע חלק מהשיער הוא גבוה. בנוסף, לאיכות הפרווה ש חברינו ההולכים על ארבע ישנן השלכות גם עלינו - בעלי חיות המחמד, שמנסים לשמור על בית נקי עם ריח טוב שלא יתאפשר עם למשל כלב עם פרווה סבוכה , מלוכלכת שמעלה ריח רע.יש גזעים שאסור לספר - בררו האם הכלב שלכם נכלל ברשימה עם הווטרינר או המטפל במספרה


אם כן, טיפוח הפרווה היא משימה חשובה, אך איך מבצעים אותה כראוי? ליקטנו עבורכם חמישה כללים לשמירה על פרווה בריאה ויפה:


כלל ראשון – סירוק מהימים הראשונים בבית


ברגע שאתם מכניסים לביתכם כלב או חתול, אתם מכניסים גם מחויבות. אתם בוודאי יודעים כי חיית המחמד לא תוציא את עצמה לטיול (למרות שישנם כלבים משוחררים שעושים זאת) ולא תכין לעצמה קערת אוכל - ולכן האחריות לטיפול היא אך ורק עליכם. אותו הדבר בדיוק בכל הנוגע לטיפוח הפרווה, על מנת שהכלב או החתול שלכם יראה מטופח ובריא לכל אורך שנותיו עליכם לדאוג לטפח אותו כבר מהרגע הראשון, גם אם הבאתם גור כלבים והוא אמור להחליף את הפרווה שלו.

חשוב מאוד שכבר מהימים הראשונים של חיית המחמד בבית תקפידו לסרק אותה על בסיס קבוע במסרק המתאים לסוג הפרווה שלה (ניתן לברר יותר פרטים בחנות החיות הקרובה לכם). כמו כן, יש להקפיד לסרק את הפרווה עם כיוון צמיחתה.

כלבים וחתולים מבוגרים עשויים להביע התנגדות לסירוק (למרות שניתן ללמדם בהדרגה), על כן הדרך הטובה ביותר להתמודד עם התנגדות זו היא להרגיל אותם מגיל צעיר לפעולה ההברשה.


כלל שני – רחצה לפי הצורך ושימוש בשמפו מתאים


עורם של הכלבים והחתולים שונה מהעור שלנו. על העור של הכלבים והחתולים מצויה שכבת שומן שתפקידה להגן מפני חיידקים וזיהומים. רחצה תכופה תסיר את שכבת השומן הטבעית.

מומלץ לרחוץ את הכלב או החתול בגיל צעיר, כלומר לפני גיל שנה וזאת כדי להימנע מחששות שעלולות להתעורר בעתיד.

כמובן, תמיד ניתן לגשת לכל מספרת כלבים באזור מגוריכם ולבצע את הרחצה שם, אך אם תחליטו לרחוץ את חיית המחמד בבית - הקפידו להשתמש בשמפו מתאים ולאחר הרחצה לייבש לחלוטין את הכלב או החתול. את הרחצה יש לבצע עם שמפו המיועד לכלבים או לחתולים כיוון שהוא מאזן את העור לפי רמת ה- PH (חומציות) שלהם ששונה משלנו.


כלל שלישי – טיפול בטפילים


פרעושים וקרציות שמטיילים על הכלב או החתול עשויים לגרום לפצעים על העור, יצירת קשקשים ולגירוי העלול להוביל לנשירת שיער או התקרחות. יש להקפיד על טיפול בתדירות יש אחת לחודש או בהתאם לסוג הטיפול.


כלל רביעי – תוספים ותזונה


כל שאיכות המזון גבוהה יותר - כך גם בריאותה של הפרווה. תזונה עשירה בחומצה לינאולית – חומצת שומן חיונית, וויטמינים ומינרליים תוסיף לבריאותה של הפרווה.


כלל חמישי – תספורת בעונה


ההחלטה האם לספר את הכלב (תספורת אצל חתולים היא עניין פחות נפוץ) תלויה בגזע הכלב שכן ישנם גזעים שאסור לספר, אורך הפרווה ומידת הסבל של הכלב מהתנאים האקלימיים.

חשוב להקפיד לספר את הכלב רק אצל בעל מקצוע ולא באופן עצמאי בבית.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »