פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

אלרגיה לחתולים: כל מה שצריך לדעת

| מאת מערכת Petnet

אתם נוטים להתעטש, להתגרד ולפתח פריחות ליד החתול שלכם? יכול להיות שאתם אלרגיים אליו. בשונה ממה שמקובל לחשוב, האלרגיה אינה קשורה לפרווה ולאורכה , אלא לאלרגנים המצויים עליה ובשאר הנוזלים של החתול. כיצד ניתן להתמודד עם האלרגיה דרך טיפול בחתול?


מחקר שנעשה בשנת 2011 מצא כי מי שמאמץ חתול בגיל מבוגר, מגדיל ב- 66% את סיכויו ללקות באלרגיה לחתולים. המחקר פורסם בכתב העת לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית.

הגורמים לאלרגיה לחתולים שונים ממה שמקובל להאמין. מקורה של האלרגיה אינה נובעת מפרוותו של החתול, אלא מהגורמים האלרגנים הקיימים על הפרווה. האלרגניים קיימים בעיקר בריר, בשתן ובקשקשי העור היבשים של החתול. הם נישאים באוויר ממש כמו אבק ונמצאים בכל מקום, החל מבגדים, שטיחים, וילונות וכו'.

ללוקים באלרגיה זו, אין סכנת מוות, אך ללא טיפול הולם היא עלולה לפגוע באורח החיים. לעיתים בעלי האלרגיה יאלצו להימנע מגידול חתולים.מקורה של האלרגיה אינה נובעת מפרוותו של החתול, אלא מהגורמים האלרגנים הקיימים על הפרווה


ישנם חתולים המייצרים פחות אלרגנים, כמו חתולים מגזע סיבירי, אך לא קיים חתול שאינו מייצר אלרגן כלל.
על אף שלא ניתן להימנע לחלוטין מהאלרגנים, ניתן להשפיע על כמותם - בחירת חתולה ולא חתול תסייע במאבק באלרגנים , שכן חתולים ממין זכר נוטים לייצר יותר אלרגן מאשר חתולות ממין נקבה. כמו כן, סירוס החתול וגיל החתול יכול להשפיע על כמות האלרגנים שעלול לייצר, עם הסירוס הוא פוחתת כמות האלרגן ועם התבגרותו היא עולה .

מהם התסמינים?

התופעות הנפוצות לביטויי האלרגיה הן גרד בעיניים ואף, גודש באף, התעטשויות, גירוי בעור או פריחה, עיניים דומעות, נפיחות מסביב לעיניים. תופעות נוספות יהיו גירוי הגרון, צרידות או בעיות באוזניים כגון צפצופים, אוזניים סתומות או לחץ. תופעות קיצוניות של אלרגיה לחתולים הן קשיי נשימה וריכוז חמצן נמוך בדם.
התסמינים משתנים מאדם לאדם ובהתאם לגודלו של החתול. ככל שהחתול גדול יותר, כך גם חומרת האלרגיה. אצל מרבית האנשים האלרגיה תופיע לאחר זמן קצר, אך ישנה אפשרות של תגובה מאוחרת לאחר שהחתול כבר לא בקרבתם.

התפתחות האלרגיה אינה מחייבת מגע ישיר עם החתול, אלא יכולה להופיע גם בעת מגע עם חפצים שהחתול נגע בהם , כמו גם, שהייה במרחב סגור עם החתול. אבחון האלרגיה יעשה כמו בדיקת אלרגיה רגילה - בדיקת השפעת גורמים אלרגניים שונים על העור, בתנאי מעבדה.
 

כיצד נטפל באלרגיה?


הטיפול מתחלק לאדם ולחתול. הטיפול בחתול מיועד לצמצום כמות האלרגנים, בכדי להקטין את עוצמתה של התגובה האלרגית. ניתן לצמצם את הופעת האלרגיה באמצעות הפעולות הבאות:

ניקוי החתול
רצוי להבריש את החתול על בסיס יומי. פעולת ההברשה מסירה חלק מהקשקשים של החתול. בנוסף, יש לדאוג לרחוץ את החתול כל שבוע, בכך ניתן להוריד משמעותית את כמות האלרגן מהפרווה.

הגנה מפני פרעושים
פרעושים גורמים לחתול להתגרד ובכך לפזר יותר קשקשים לאוויר. שמירה על חתול נקי מפרעושים תוריד את כמויות הגירוד של החתול.

מרחבים מוגנים
יש להגביל את תנועתו של החתול, בכך ישמרו אזורים נקיים מאלרגניים.

צמצום חפצים הצוברים אלרגנים
שטיחים, שמיכות ושאר חפצים צוברים אלרגנים מהחתול. על כן, מוטב לצמצם את כמות הרהיטים שמאפשרים צבירה של כמויות רבות של אלרגן.

איוורור
תחלופת אוויר תסייע בצמצום כמויות האלרגן שבאוויר.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »