פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

תמונת מצב אופטימית: יותר כלבים מוצאים בית מאשר מומתים

| מאת מערכת Petnet

למרות הנתונים החיוביים, אלפי כלבים מוצאים את מותם בגלל שלא נמצא להם בית. כך עולה מנתונים שפרסם משרד החקלאות ופיתוח הכפר על כלביות ברחבי הארץ

תמונת מצב אופטימית: יותר כלבים מוצאים בית מאשר מומתים

 

 

 


השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות ערכו לאחרונה בדיקה אחר מצב הכלבים שנמצאים ברשויות המקומיות בישראל . על פי הערכת המצב, נכון לסוף שנת 2013 ישנן 55 כלביות רשותיות, מתוכן 10 כלביות המופעלות על ידי גורם פרטי עבור הרשויות. מספר התאים הקיים הוא 1,561 תאים.

מתוך הנתונים עולה תמונה אופטימית - יותר כלבים מאומצים מדי שנה לעומת כאלה שאינם - להערכת משרד החקלאות, מדי שנה מוסגרים כ- 14,000–19,000 כלבים משוטטים. 30% מהם מוחזרים לבעליהם (4,000–5,400 כלבים), 40% נמסרים לאימוץ (בין 5,600 ל- 7,560 כלבים בשנה), והאחרים (30%) מומתים בהיעדר בית שרוצה לאמצם – בין 4,400 ל- 5,940 כלבים בשנה. בנוסף, בכל שנה מוסגרים כ- 3,500 כלבים בגין נשיכה.

 

 

 

 

 מספר הכלובים שיש כיום בכלביות הרשותיות תואם את מספר הימים הנחוץ להחזקת הכלבים המשוטטים והכלבים המוחזקים בתצפית כלבת בהתאם להערכה שמדובר בכ- 17,500 כלבים בשנה.
הפיזור הגאוגרפי של כלביות רשותיות בארץ תואם את צפיפות האוכלוסייה האנושית ואת צפיפות הכלבים הרשומים. מרבית הכלביות ממוקמות במרחק נסיעה שאינו עולה על 20-30 ק"מ. עם זאת, מדגישים בשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, כי יש מקום לעודד הקמת כלביות נוספות באזור הנגב והערבה ובאזור הגליל כדי להקל על תושבי אזורים אלה, וכן לאור הערכת המשרד כי הגידול השנתי באוכלוסיית הכלבים הינו 4% בכל שנה.

מנהל השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, ד"ר נדב גלאון קורא לראשי הרשויות לפעול להקמת כלביות רשות באזורי הפריפריה ולהקצות לנושא תקציב מתאים, וכן לשפץ ולהגדיל כלביות קיימות. לטענתו "הצורך בהגדלת מספר התאים בכלביות יסייע לשיפור רווחת הכלבים, וכן יסייע לרשויות להיערך לגידול באוכלוסיית הכלבים, יקל על תושבי אזורי הפריפריה וישפר גם את היכולת של הרשויות להעמיד כלבים לאימוץ".
עוד מוסיף ד"ר גלאון: "רצוי שכמה רשויות יתאגדו, יאגמו תקציבים ויקימו כלבייה אזורית, ראויה ומטופחת, לטובת חיסכון ויעילות ללא פשרה על איכות".

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »