פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

צחצחתם שיניים לחיית המחמד שלכם היום?

כל מה שרציתם לדעת על טיפולי שיניים לחיות המחמד וכיצד תחסכו לו ולכם הרבה כאב ,כסף והרבה סירחון מהפה!!

צחצחתם שיניים לחיית המחמד שלכם היום?

בעלי כלבים וחתולים רבים אינם מודעים לחשיבות של שמירה על בריאות הפה והשיניים בקרב ההולכים על 4! ברוב המקרים הם עלולים לסבול מהצטברות אבן שן, איבוד שיניים וריח רע מהפה.
בעלי החיים בניגוד אלינו בני האדם הם לא מתלוננים על בעיה או כאב, לכן, הדרך הטובה הינה מניעה מגיל צעיר לצחצח מידי יום את השיניים.
צחצוח השיניים כאשר הכלב גור יגרום לכלב להתרגל מהר יותר למגע באיזור הפה והלשון ולא ינסה לנשוך.
בחתולים המצב יותר בעייתי מאחר ש30-40% מהחתולים סובלים ממחלות שיניים כתוצאה מוירוסים שונים שנפוצים כמו הרפס וקלצי שגורמים כבר בגיל צעיר לכיבים ולדלקות חניכיים בחלל הפה.
מחלות אלו נפוצות בחתולים שגורמים לחוסר אכילה ולכאב בחלל הפה, החתולים לא אוכלים ואינם מראים כאב או חולי עד שמצבם הופך גרוע!
לכן, חשוב מאוד לבדוק את חלל הפה בכל טיפול שיניים שיגרתי אצל וטרינר.
לגבי כלבים, רוב מחלות שקשורות לחלל הפה הם כתוצאה של ריקבון או אבן שן, מהצטברות של אבן על השיניים שבסופו של דבר גורמת לנסיגת חניכיים ולהצטברות חיידקים בחלל הפה ולריח רע וזאת ניתן למנוע!
בעיות שיניים נפוצות נמצאו בעיקר אצל גזעים קטנים בגלל מבנה הפה הקטן , השיניים הצפופות וישנן גזעים שבעיות שיניים הם על רגע גנטי.
ד"ר טלי וטרינרית מציעה -מניעה של היווצרות הפלאק ודלקות החניכיים יותר קלה בכלבים ונעשית ע"י אכילה של מזון יבש, מתן כופתיות מיוחדות שעוזרות להוריד את הפלאק.
צחצוח שיניים באופן קבוע בעזרת מברשת שיניים רכה ומשחה שיניים המיועדת לכלבים שמכילה חומרים מסוימים(אנזימים) שעוזרת לפרק את שאריות המזון ואת האבנית.
כדאי לתת לכלב לשחק בצעצועי לעיסה שמנקים את השיניים ואת החניכיים ובנוסף לאכול מזון קשה כמו גזר שיכול למנוע את הצטברות האבנית.
במידת הצורך יש לגשת לווטרינר ולשקול ניקוי שיניים (שיננית) שנעשה תחת הרדמה.

המרפאה הוטרינרית רמת אביב מעלה את המודעות בנושא "חודש בריאות השן" ומזמינה אתכם בעלי חיית -המחמד לייעוץ ובדיקת שיניים ללא עלות!

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »