פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פירות הקיץ הנאה לכולנו, אבל לא לכלבים

| מאת דוידוף ראשי

התבייתות הכלב בסביבתנו גרמה לשינויים של ממש בתזונתו. חייה שבעבר הייתה ניזונה מטרף החלה לאכול מגוון שלם של מזונות הכוללים ירקות, סיבים בשר, עופות, דגים, דגנים קטניות וכו'

פירות הקיץ הנאה לכולנו, אבל לא לכלבים

כשמדובר בתערובות מסחריות המוגשות ככופתיות אין שום בעיה אולם כשמדובר באכילתם בצורתם הטבעית – סכנה של ממש. רצינו לשתף אתכם בשני מקרים של כלבים אשר הרגלי האכילה שלהם לא בדיוק תאמו את מערכת העיכול שלהם.

תותי הינה כלבת יורקשייר טרייר קטנה וחמודה בת כשנה. תותי נולדה קטנה במיוחד ומשקלה הכולל הינו 900 גרם. תותי הצטרפה לפני כחודשיים לחוג לקוחותינו עקב המלצה חמה של לקוחה שלנו שגם היא מטפלת בכלב מאותו גזע. כשמדובר בגזע ננסי בכלל ובכלבה קטנה שכזו בפרט, כל הפרמטרים בהתייחסותנו אליה משתנים.
ראשית כמויות המזון שהיא צורכת קטנים במיוחד. כלבה כזו צורכת כ-50 גרם מזון ו50מ"ל מים ביום בממוצע.
שנית יש לזכור ולהבין שמערכת העיכול שלה קטנה ודקה ושונה לחלוטין ממערכת עיכול של כלב בינוני או אף גדול מזה.

הרבה פעמים מעלים בעלי הכלבים הקטנים האלו את הטענה שהכלב שלהם כמעט ואינו אוכל. זו מהסיבה שקשה לנו לתפוש ש 50 גרם הינה באמת הכמות הנדרשת לכלבים בגדלים אלו.
תותי בטרם הכירה אותנו החלה לחוש ברע ולהקיא. הגיעה לאחד ממרכזי הטיפול הוטרינרי במרכז, שם עברה סדרה של בדיקות וצילומים אשר למרבה הצער לא העלו דבר. תותי המשיכה להקיא ואף התייבשה עקב כך. היא נאלצה להתאשפז, קיבלה עירוי, טיפול אנטיביוטי בטפטוף תוך וורידי.
ההקאות לא נפסקו ותותי נשלחה ועברה בדיקת אולטרסאונד בטני. במהלך הבדיקה נמצא בקיבתה גוף זר עגול שדומה לכדור, נוקשה וחלק שקוטרו 1 ס"מ.
ממצאי בבדיקה הובילו להחלטה לנתח את תותי. ממש לפני הניתוח, בתחקיר נוסף עם הבעלים, עלה כי יתכן ותותי אכלה "פיטנגו" פרי שנמצא בגינת הבעלים.
למי שלא מכיר, ה"פיטנגו" הינו שיח עם פירות אדומים בגודל של שזיף קטן בעל חרצן גדול ועגול. תותי, הוכנה לניתוח, חוברה למכונת הרדמה והנשמה בגז, ולאחר שיוצבה מבחינת הנשימה והדופק הוכנסה לניתוח. במהלך הניתוח, נפתח חלל הבטן, נערכה סריקה מקיפה של כל חלקי המעיים שנמצאו תקינים.
בשלב זה נעשתה סריקה בקיבה ואכן הורגשה אותה בליטה עגולה שהתאימה למסה שאובחנה באולטרסאונד. דופן הקיבה נפתח ומהקיבה נשלף חרצן עגול ויפה של ... ה"פיטנגו". נעשו שטיפות מתאימות וחיטוי. הקיבה נתפרה וכמו כן דפנות הבטן.
לאחר יממה התאוששה תותי וחזרה לתפקוד נורמאלי.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »