פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

אנושקה הקופה מהחי כיף והיד השבורה

אנושקה היא קופת עכביש מתת מין בעל-זבוב המתגוררת במכלאת קופי העכביש שבחי-כיף. קופי העכביש הם קופי העולם החדש המגיעים אלינו מיערות העד שבדרום אמריקה.

אנושקה הקופה מהחי כיף והיד השבורה

הם מצוידים בזנב ארוך חזק וגמיש, המשמש להם ממש כרגל חמישית. הם נעזרים בו בדילוג, קפיצות ואפילו תפיסה ולפיתה.
תת מין זה של קופי העכביש ניתן לראות רק בחי-כיף בראשלצ. המשפחה היא ענפה ומתרבה כראוי.
אנושקה, קופה החמודה נולדה לפני כ 8 שנים לאימא דבורית. דבורית זנחה את אנושקה מסיבה לא ברורה כמה שעות לאחר ההמלטה ואנושקה נאספה על ידי המטפלת הילה שהתנדבה לשמש לה כאם אומנת.
לאחר חצי שנה החלנו בניסיונות לצרף את אנושקה הצעירה לחיק משפחתה. גם במהלך ינקותה של אנושקה, הציגה אותה הילה מידי יום למשפחתה אשר בגן. הליכים אלו חשובים עד מאוד לסכויי הצלחת החיבור בעתיד שכן קוף הוא בעל חיים הזקוק לחברה והישארותה בקרב האדם הייתה גוזרת על אנושקה חיי בידוד ואומללות.
וכך כל יום בהדרגה ראו בני משפחתה של אנושקה את העוללה הקטנה דרך סורגי תאי השינה ולאט לאט היא החלה לבלות שם גם את לילותיה ולשוב אל חיק משפחתה. כמעט 7 שנים עברו עד שאנושקה התקבלה באופן חלקי למשפחה המקורית
לפני כחודש שברה אנושקה את היד באיזור האמה, המטפלת הבחינה כי אנושקה אינה משתמשת בידה הימנית וכי היא מתבודדת. אנושקה טושטשה ובצילום רנטגן התגלה שבר בשתי עצמות האמה. השבר קובע והוחלט לחבר את העצמות בחזרה באמצעות פלטות ופינים.
קוף העכביש הוא קוף פעיל מאוד וסקרן וקשה מאוד לשים גבס על היד כיוון שהם הכל תולשים ונושכים. הוחלט כי קיבוע פנימי מתאים יותרבניתוח שארך כ 6 שעות ושהתבצע בבית החולים הווטרינרי בבית דגן קובעו העצמות של היד בעזרת פין ופלטה וברגים
אנושקה התאוששה די מהר וחזרה להשתמש ביד
כרגע היא נמצאת בחצר קטנה המגבילה את תנועותיה כי היא צריכה לנוח ולהמעיט השימוש ביד. היא נמצאת בקשר הדוק עם משפחתה הרואה אותה ותצטרף אליהם בעוד כשבוע. הניתוח עבר בהצלחה, היא קבלה אנטיביטיקות ותרופות להרגעה ותרופות נגד כאבים...אמנם פתחה כמה מהתפרים-למרות שהיו חבויים מתחת לעור ואנו תקוווה כי הסיפור הזה מאחורינו.

אולי יעניין אותך:

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

בניית אתרים ושיווק דיגיטלי

כל צרכי הדיגיטל והאינטרנט של העסק שלך במקום אחד. החל משלב מיתוג העסק, עיצוב ופיתוח אתר, חנות אונליין, שיווק דיגיטלי ועד ליצירת רווחים!

קבלו הצעת שיווק דיגיטלי עסק שלכם »

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »