פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

אימוץ שני חתולים

לא טוב היות האדם לבדו משפט חשוב זה נכון לא רק לגבינו, בני האדם – אלא גם לגבי החתולים, חברינו הטובים ביותר !

אימוץ שני חתולים

פעמים רבות , כאשר גורים נטושים מגיעים אלינו משגר אחד – אנחנו רואים את החשיבות של ה"ביחד" עבורם .
כמה זה עושה להם טוב! האפשרות להתנחם זה בגופו של זה, לשחק זה עם זה , להוציא את " העצבים" זה על זה ובכלל האפשרות להרגיש טוב ונוח גם במקום זר ומפחיד – הרי הרבה יותר קל לפחד ביחד !
ותאמינו לי , שכאשר מגיעים למקום חדש, ויהיה זה בית מחסה לאחר נטישה – ובמקרה זה מדובר על מעבר מאד קשה וטראומטי ביותר, שכן העזיבה הדרמטית והפתאומית את האמא החמה והמיניקה אל עולם גדול ומפחיד, היא החוויה הקשה ביותר שעלול לעבור כל יצור חי, או שיהיה זה בית מאמץ ואוהב במקרה ההפוך לחלוטין – גם במקרה זה החתול איננו יודע כלל מה עומד בפניו ולאן הוא הגיע – האם מדובר בסוף חייו, כפי שהוא בעצם מרגיש ?
או שמא ההמצאות של אח או אחות מוכרים תעזור לגייס כוחות נפש, כדי להתגבר על הטראומה הנפשית הקשה של מעבר ממקום מוכר וחמים אל משהו מאיים ובלתי ידוע ?
אנחנו יודעים היטב, מנסיון וידע מצטברים של שנים – את העובדה הבלתי מעורערת שחשוב ביותר לא להפריד בין אחים לשגר או לאזור מחיה שיוצרים חברות קרובה , ויש לקחת זאת בחשבון , כאשר מגיעים לבית מחסה לאמץ גור !
ככל שהחתול צעיר יותר , וככל שהוא הופרד מאימו מוקדם יותר – כך מערכת החיסון שלו חלשה יותר, וזה אומר שהוא חשוף לפגיעתם של וירוסים וחיידקים הנמצאים בכל מקום. עובדת חיים בצוותא עם גור נוסף , שחביב עליו, ואשר גדל יחד איתו – אם מאותו שגר ואם מאותו אזור מחייה – תחזק את יכולת ההתמודדות הנפשית שלו עם איומים מבחוץ, ותחזק את סיכויי ההשרדות הפיזיים של שני הגורים גם יחד .

בנוסף – יש את הפן החברתי : למרות אימרות עממיות, שסובלות מחוסר קשר למציאות , חתולים הם חיות חברותיות ביותר. הם זקוקים, אמנם בתנאים שלהם – אבל בכל זאת – לחברת בני מינם ובכלל לחברה – הן שלנו, ולעיתים גם לזו של כלבים אפילו, שגרים איתם במשותף בטריטוריה .
כל מי שמגדל מספר חתולים יודע כמה נפלא לראות את הקשרים החברתיים הנקשרים בין חתול מסויים לאחר .
זו עובדה שכמובן תלויית כימיה הדדית – בדיוק כמו אצלנו – קשה לדעת מראש מי יתחבר עם מי – אבל, אין ספק שחתולים , שפתוחים נפשית ואינם חרדים מעצם קיומם באזור, מפתחים קשרים חברתיים ברמות שונות עם חלק נכבד מהקבוצה אליה הם שייכים. מדרג היררכי די ברור מתהווה בקבוצה, כאשר תמיד ישנם חתולים שולטים ואחרים שיוצרים קשרים שיוויוניים יותר .

אנחנו ממליצים בחום ומכל הסיבות – הן בריאותיות, והן התנהגותיות – לאמץ תמיד שני חתולים יחדיו – כאשר מדובר, כמובן, בחתולים האוהבים זה את זה עוד לפני האימוץ.... (אין כל טעם להפגיש שני חתולים שזרים זה לזה בבית חדש – מצב מסוג זה יגרום להתלקחות ולבעיות התנהגותיות קשות , וחבל ).
אנחנו מבטיחים שעות רבות של הנאה – לאחר ההסתגלות לבית החדש – של משחקים ושל התכרבלות בצוותא .

נשמח תמיד להדריך לגבי החתולים שביניהם נוצרו קשרים טובים, ואשר ישמחו לבית אוהב.

אולי יעניין אותך:

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

פטבסט - החנות המשתלמת ביותר בישראל

מזון וציוד לחיות מחמד ב10% אחוז הנחה ומשלוחים חינם! בכפוף לתקנון

קבלו קופון עכשיו »